canim.az
Sevgiyə gedən yolda, yalnızlığa son!...
Daxil ol Qeydiyyat
Sayta Daxil Olun!
İstifadeçi Adı ve ya ID:

Şifre:

Meni xatırla | Qeydiyyatdan keç
Şifreni unutdun?

Son 10 mövzu

HZ. MEHDİ (AS)'IN ÇIKIŞINI HABER VEREN TEKNOLOJİK GELİŞMELER
TurkIslam  TurkIslam [Off] (16.10.2012 / 21:28)
ŞEHİRLEŞMEDE ARTIŞ YAŞANDI

Ey Enes! İNSANLAR ŞEHİRLEŞECEKLER, o şehirlerden bazılarına "Basra ve Kusayre" denilecek. (Ölüm, Kıyamet ve Diriliş, İmam Şarani, s.490)
TurkIslam  TurkIslam [Off] (16.10.2012 / 21:28)
YÜKSEK BİNALAR İNŞA EDİLMESİ

YÜKSEK YÜKSEK BİNALAR İNŞA EDİLMEDİKÇE, kıyamet kopmaz. (Ölüm, Kıyamet ve Diriliş, s. 468)
TurkIslam  TurkIslam [Off] (16.10.2012 / 21:29)
ÇARŞILAR YAKINLAŞTI, İÇİNDE ÇOK SAYIDA MAĞAZANIN BULUNDUĞU ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ AÇILDI

...ÇARŞILAR YAKINLAŞMADIKÇA kıyamet kopmaz. (Mecmeu'z-Zevaid, 7/327)

O (Hz. Mehdi (as)) dünyanın her yerinde teveccüh eder ve her zalimi (fikren) yok eder. Ehl-i İslam'ın kalbini Allah onunla ihya eder. Hazineleri Beytü'l-Makdis'de toplar. İÇİNDE BİR ÇARŞISININ HER BİR ÇARŞIDA DA BİN DÜKKANIN BULUNDUĞU bir şehre gelir... (İmam-ı Suyuti. Hazret-i Ali (ra)'den) (Kıyamet ve Alametleri, Ömer Öngüt, Hakikat Yayıncılık Sayfa: 367)
TurkIslam  TurkIslam [Off] (16.10.2012 / 21:30)
TELSİZ VE CEP TELEFONU GİBİ HABERLEŞME SİSTEMLERİ KEŞFEDİLDİ

KİŞİYE KAMÇISININ UCU KONUŞMADIKÇA, kıyamet kopmaz. (Ölüm, Kıyamet ve Diriliş, s.471)
TurkIslam  TurkIslam [Off] (16.10.2012 / 21:30)
SES KAYDI YAPILIP SONRA DİNLENEBİLMESİ

KİŞİYE (KENDİ) SESİ KONUŞMADIKÇA, kıyamet kopmaz. (Ölüm, Kıyamet ve Diriliş, s.471)
TurkIslam  TurkIslam [Off] (16.10.2012 / 21:31)
AYAKKABI TOPUĞUNA YERLEŞTİRİLEN SES ALICISI

Nefsim yed-i kudretinde olan (Allah)'a kasem ederim ki, ... KİŞİYE SESİ VE PABUCU KONUŞMADIKÇA ve EHLİNİN NE YAPTIĞINI ONA BİLDİRMEDİKÇE KIYAMET kopmaz. (İmam-ı Şa'rani, Ölüm, Kıyamet, Diriliş, sf.471)
TurkIslam  TurkIslam [Off] (16.10.2012 / 21:32)
AVUÇ İÇİ BİLGİSAYARLARIN YAPILMASI

Hz. Mehdi (as) için KAİNAT AVUCUNUN İÇİ KADAR AÇIK OLACAK. (Bihar-ül Envar, cilt 52, s. 328)
TurkIslam  TurkIslam [Off] (16.10.2012 / 21:32)
DİZ ÜSTÜ BİLGİSAYARLARIN KULLANILMASI

İbn Meni, Abd bin Hümeyd, hasen sahih hükmüyle Tirmizi, Ebu Ya'la onun kanalıyla Sahih'inde İbn Hibban, İmam Ahmed ve Hakim'in Ebu Said (radiyallahu anh)'dan rivayet ettiklerine göre Hz. Peygamber (sav) şöyle buyurmuştur: "Muhammed'in nefsi kudret elinde tutan zata yemin olsun ki, vahşi hayvanlar insanlarla konuşmadıkça, kişiye kamçısının ucundaki meşin, ayakkabısının bağı konuşmadıkça, KENDİNDEN SONRA AİLESİNİN NE YAPTIĞINI DİZİ HABER VERMEDİKÇE KIYAMET KOPMAZ." (Peygamber Külliyatı, Muhammed bin Salih ed-Dimaşki, Cilt 10, 28. Bölüm, sf 1937
TurkIslam  TurkIslam [Off] (16.10.2012 / 21:33)
TELEVİZYON VE İNTERNET KULLANIMI

İmam Sadık şöyle buyurmuştur: (Hz. Mehdi (as)) Rükn ve Makam arasında durur, yüksek sesle şöyle seslenir: "Ey benim temsilcilerim, özel dostlarım, ey BEN ZUHUR ETMEDEN ALLAH'IN BANA YARDIM ETMESİ İÇİN YERYÜZÜNDE HAZIRLADIĞI KİMSELER, itaat ederek bana gelin." Onlar YERYÜZÜNÜN DOĞU VEYA BATISINDA MİHRAP VEYA YATAKLARINDA OLDUĞU HALDE İMAM MEHDİ (AS)'IN SESİNİ İŞİTİRLER. Bu bir tek ses onların HEPSİNİN KULAĞINA GİDER VE HEPSİ ONA DOĞRU HAREKET EDERLER. ÇOK GEÇMEDEN GÖZ AÇIP KAPATINCAYA KADAR HEPSİ HUZURUNA VARIRLAR. Bu (azametli toplantı) Rükn ve Makam arasında (Güneş doğmadan önce) gerçekleşecektir." (Bihar-ül Envar, C. 53, S. 7)

Peygamber Efendimiz (sav)'den rivayet edilen bu hadiste, Allah'ın yeryüzünde özel olarak seçip hazırladığı bu kişilerin Hz. Mehdi (as)'ın konuşmalarını dünyanın çeşitli yerlerindeki televizyon ve radyo yayınları yoluyla duyarak, uçakla ya da diğer süratli vasıtalarla çok kısa bir süre içerisinde Hz. Mehdi (as)'ın yanına ge
...
Ardını oxu >>
_QRuBiYaNKa_  _QRuBiYaNKa_ [Off] (16.10.2012 / 21:34)
CAAAAAANIIIMM XOW GELDIN BURA...BITTOOWUMMMMM.. 4OOOOOOOOK SEVINDIM.
Наверх  Cemi mesajlar: 28

[1] 2 3 >>

mesajı filterle
Mövzunu yükle

Elave edilmiş fayl yoxdur

Forum
Forumda axtar

Yeniler yuxarı
Onlayn Tanışlıq: 809 / 1458