canim.az
Sevgiyə gedən yolda, yalnızlığa son!...
Daxil ol Qeydiyyat
Sayta Daxil Olun!
İstifadeçi Adı ve ya ID:

Şifre:

Meni xatırla | Qeydiyyatdan keç
Şifreni unutdun?

Son 10 mövzu

Qəzəllər
Esimm  Esimm [Off] (25.08.2010 / 18:18)
Sensiz,ey gul,deme biganeler aglatdi meni. Bezi uydurmalar,efsaneler aglatdi meni. Agladib ozge perisan ede bilmezdi meni. Zulfuve mehrem olan saneler aglatdi meni. Sem'i tek goz yasim axmazdi qeminden geceler. Dovi-ruyindeki pervaneler aglatdi meni. Konlumun gordum o zulf icre esir oldugunu. Sanki zencirde divaneler aglatdi meni. Min xeyal eyler idim gozlerinin shovqu ile. Yad ederken seni,mestaneler aglatdi meni.
Esimm  Esimm [Off] (25.08.2010 / 18:26)
Xilqetde senintek,gozelim,can ola bilmez. Exlaqi gozel,sevgili canan ola bilmez. Fexr eylemesin oz gulune bulbulu seyda. Bir gul hele de sen kimi xendan ola bilmez. Minlerce gozeller yetirir gunde tebiet. Amma sene benzer gozel insan ola bilmez. Yuzlerce eger husnune adem ola heyran. Bir kimse menim tek sene heyran ola bilmez. Sen terbiyede,husnde bir basqa gozelsen. Reftarina,exlaqina noqsan ola bilmez. Hurriyyete,insanliga layiq seni gordum. Her kes seni sevmisse,pesiman ola bilmez. Oz asiqinin naz ile qan eyleme konlun. Hurriyyet olan yerde konul qan ola bilmez. Her xos gorunen kimseye aldanma,heyifsen. Her xos gorunen kimsede vicdan ola bilmez.
Esimm  Esimm [Off] (25.08.2010 / 18:32)
Uyma her zulfu qara sevgili canana,konul. Bu vefasizlar ederler seni divane,konul. Mumkun olduqca calis yanmayasan esq oduna. Sem'den gor ne cekir her gece pervane,konul. Sen hele esq kemendinde esir olmamisan. Uyma Mecnun kimi her zulfi-qare,konul. Gulde olsaydi vefa,xar ile yar olmaz idi. Bulbulun ahi yayilmazdi gulustane,konul. Asina olmaq ebesdi bu pericohrelere. Yene bir gun olacaqlar sene bigane,konul.
Esimm  Esimm [Off] (25.08.2010 / 18:33)
QEZELLER *ELIAGA VAHID*INDIR
Esimm  Esimm [Off] (25.08.2010 / 18:39)
Indi exit. Ardi var...
Elays  Elays [Off] (25.08.2010 / 20:32)
Movzu gozeldi, chox teshekkur.
~_PrincE_~  ~_PrincE_~ [Off] (25.08.2010 / 20:37)
 ๑۩۞۩๑_BuRaX HaRa GeDiRSe GeTSiN. ZeNCiRiNi QiRaN iTi BiR DaHa QaPiMa BaGLaMaRaM_๑۩۞۩๑
Sene can Chox Dedim ey Can can Olub neynemisen? Deme Canan Ozuve Canan Olub Neynemisen?
Esimm  Esimm [Off] (25.08.2010 / 23:01)
Gozelim,sen goren ol asiqi nalan deyilem. O xumar gozlere bundan sora heyran deyilem. Indi get hesretini basqa bir asiq ceksin. Bir de sevsem seni,soz vermisem insan deyilem. Gez,dolan,seyr ele oz sevdiyini asiqler ile. Ureyinden ne kecer,eyle,pesiman deyilem. Konlumu gucle xilas eylemisem zulfunden. Daha xatircemem,esqinde pesiman deyilem.
Your_Eyes  Your_Eyes [Off] (10.09.2010 / 16:42)
Men isteyen gozelin saclari ipek kimidir,
Uzu cemende acilmis qizil cicek kimidirVahid)
Your_Eyes  Your_Eyes [Off] (10.09.2010 / 16:50)
Men oz nigarimin husnu cemalin isteyirem,
Feraqine yaniramsa,vusalin isteyirem.
Наверх  Cemi mesajlar: 98

<< 1 [2] 3 4 ... 10 >>

mesajı filterle
Mövzunu yükle

topikdeki fayllar (1)

Forum
Forumda axtar

Yeniler yuxarı
Onlayn Tanışlıq: 890 / 3244