canim.az
Sevgiyə gedən yolda, yalnızlığa son!...
Daxil ol Qeydiyyat
Sayta Daxil Olun!
İstifadeçi Adı ve ya ID:

Şifre:

Meni xatırla | Qeydiyyatdan keç
Şifreni unutdun?

Son 10 mövzu

Deyerli fikirler, melumatlar... (Maraqlıdır)
B.O.S.S  B.O.S.S [Off] (28.01.2023 / 13:10)
 Canavar kimi ölmək çaqqal kimi yaşamaqdan daha şərəflidir
Nelli (28.01.2023/05:16)
[color=#980000]Danimarkada insan kitabxanasi (human library ) deye bir kitabxana var.. burda adi kitabxanadan ferq oldurki ...bir kitab alib oxumaq yerine, real ve maraqli heyat hekayeleri olan insanl
O insanlar eyni hekayeni danişmaqdan yorulmurlar görəsən?
B.O.S.S  B.O.S.S [Off] (28.01.2023 / 13:11)
Talmud, Sokrat və iki nəfər bacada.
Yəhudi məsəli.20-ci illərin ortalarında bir gənc yəhudi Nyu Yorklu məşhur ravvinin yanına gəlib deyir ki, mən Talmudu öyrənmək istəyirəm.
- Sən arameycə bilirsən? - ravvin soruşdu.
- Xeyr.
- Bəs ivrit?
- Xeyr.
- Bəs uşaq vaxtı Toranı oxumusan?
- Xeyr, rabbi. Lakin siz narahat olmayın. Mən Berkley Universitetində fəlsəfəni bitirmişəm və indicə Sokrat məntiqi üzrə elmi işimi müdafiə edib qurtarmışam. İndi isə idrakımdakı ağ ləkələri yox etmək üçün Talmudu öyrənmək istəyirəm.
- Sən Talmudu öyrənməyə hazır deyilsən - dedi ravvin.
- Bu insanlar tərəfindən yazılmış ən dərin məzmunlu kitabdır. Yalnız sən ki təkid edirsən, onda sənin üçün məntiq üzrə bir test keçirim. Öhdəsindən gəlsən, səninlə məşğul olacam. Gənc razılaşdı və ravvin davam etdi:
- İki nəfər bacadan çıxır. Birinin üzü təmiz, digərininki çirklidir. Bunlardan hansı üzünü yumağa gedəcək?
Gənc filosofun gözləri kəlləsinə çıxdı.
- Bu məntiq testdir?!
...
Ardını oxu >>
deyiş. B.O.S.S (28.01 /13:11) [1]
SiSeRoN  SiSeRoN [Off] (28.01.2023 / 13:15)
B.O.S.S (28.01.2023/13:11)
Talmud, Sokrat və iki nəfər bacada.Yəhudi məsəli.20-ci illərin ortalarında bir gənc yəhudi Nyu Yorklu məşhur ravvinin yanına gəlib deyir ki, mən Talmudu öyrənmək istəyirəm. - Sən arameycə bilirsən? -
Qewey ..
B.O.S.S  B.O.S.S [Off] (28.01.2023 / 13:19)
SiSeRoN (28.01.2023/13:15)
Qewey ..
Təşəkkür 
!=!DEVIL MAY CRY!=!  !=!DEVIL MAY CRY!=! [Off] (29.01.2023 / 02:55)
 ❋Ne SaYaNiN QuLuYaM Ne SaYMaYaNiN aGaSi ALLAHIN QuLuYaM SoZuMuN aGaSi❋
- 15 yaşımda öyrəndim ki, hər şeyi hamıdan yaxşı analar bilir, bəzən də atalar.
- 20 yaşımda anladım ki, əyri işin faydası yoxdur, lap ustalıqla yerinə yetirilsə belə.
- 25 yaşımda bildim ki, çağa ananı səkkiz saatlıq gündüzdən məhrum edir.
- 30 yaşımda başa düşdüm ki, kişinin cazibəsi gücündə, qadının gücü isə cazibəsindədir.
- 35 yaşımda anladım ki, gələcək insana irsən ötürülən bir şey deyil, özünün yaratdığı bir şeydir.
- 40 yaşımda dərk etdim ki, xoşbəxt yaşamağın sirri sevdiyin işlə məşğul olmaqda deyil, məşğul olduğun işi sevməkdədir.
- 45 yaşımda anladım ki, insan həyatının 10 faizi başına gələnlərdən, 90 faizi isə onlara verdiyi reaksiyadan ibarətdir.
- 50 yaşımda bildim ki, kitab insanın ən yaxın dostu, kor - koranə təqlid isə ən pis düşməndir.
- 55 yaşımda dərk etdim ki, kiçik qərarları beyinlə qəbul etmək lazımdır, böyük qərarları isə ürəklə.
- 60 yaşımda hiss etdim ki, sevgisiz fədakarlıq etmək olar, amma fədakarlıqsız sevmək əsla mümkün deyil.
- 65 yaşımda bildi
...
Ardını oxu >>
~_DemounT_~  ~_DemounT_~ [Off] (05.02.2023 / 10:41)
alan olsa satardim
AxI_DuNyA_FiRlAnIr  AxI_DuNyA_FiRlAnIr [Off] (07.03.2023 / 21:49)
Nelli (28.01.2023/05:16)
[color=#980000]Danimarkada insan kitabxanasi (human library ) deye bir kitabxana var.. burda adi kitabxanadan ferq oldurki ...bir kitab alib oxumaq yerine, real ve maraqli heyat hekayeleri olan insanl
 qeddarliqdi bu
Nelli  Nelli [Off] (08.03.2023 / 01:19)
 ...Я в ЧёрноМ...Но ЯрчЕ из МногиХ...
AxI_DuNyA_FiRlAnIr (07.03.2023/21:49)
 qeddarliqdi bu
Bir baximnan belkede eledir...amma deyilene gore insanlar uzerinde tesirleri boyuk olub...pis yoldan cekinenler, pis verdiwlerden uzaq dusenler olub o canlo hekayeleri dinledikden sonra....
AxI_DuNyA_FiRlAnIr  AxI_DuNyA_FiRlAnIr [Off] (08.03.2023 / 09:04)
Nelli (08.03.2023/01:19)
[color=#980000]Bir baximnan belkede eledir...amma deyilene gore insanlar uzerinde tesirleri boyuk olub...pis yoldan cekinenler, pis verdiwlerden uzaq dusenler olub o canlo hekayeleri dinledikden sonra
Bu hadisəni yasayib dilə te toke bilirlər hele. Hər dəfə eyni ani yenidən danismaq yenidən canlandırmaq demekdi.danisana ne qədər çətin olar goresen
B.O.S.S  B.O.S.S [Off] (25.03.2023 / 17:50)
Bir nəfər əlində böyük bir bıçaqla məscidə girir və soruşur:- Aranızda müsəlman olan varmı? Qorxudan kimsə bir şey deyə bilmir. Bir azdan yaşlı bir adam ayağa qalxır:- Mən müsəlmanam - deyir. Bıçaqlı adamla yaşlı adam məsciddən çıxırlar. Adam çöldəki inək sürüsünü göstərib deyir:- Əmi, bunları qurban edəcəm, mən bacarmıram, kömək edə bilərsən? Yaşlı adam bir heyvanı kəsdikdən sonra deyir:-  Mən yoruldum başqa birini tap.Adam bu dəfə qanlı bıçaqla yenə məscidə girir və soruşur: - Aranızda başqa müsəlman varmı?Az əvvəlki adamı doğradığını düşünən camaat çox qorxur və hər kəs eyni anda imama baxır.İmam: - Nə baxırsınız mənə? İki rükət namaz qıldıq deyə dərhal müsəlmanmı olduq? Xəyyam Ağa
Наверх  Cemi mesajlar: 5429

<< 1 ... 539 540 [541] 542 543 >>

mesajı filterle
Mövzunu yükle

topikdeki fayllar (90)

Forum
Forumda axtar

Yeniler yuxarı
Onlayn Tanışlıq: 908 / 2056