canim.az
Sevgiyə gedən yolda, yalnızlığa son!...
Daxil ol Qeydiyyat
Sayta Daxil Olun!
İstifadeçi Adı ve ya ID:

Şifre:

Meni xatırla | Qeydiyyatdan keç
Şifreni unutdun?

Son 10 mövzu

İSLAM dini ile bağlı: Suallara Cavab
Azerinka-SS  Azerinka-SS [Off] (22.04.2018 / 23:02)
 Bir kishinin namusu Sözleridir. Onlar da yalansa, o kishi namussuzun önde GeDenidir.!
Dini duzgun derk etmemek boyuk beladi bir coxlari ucun.
Bir coxlari islami cox qeddar ezazil bir din kimi qebul edir bezileri heddinden artiq fanatistlik edir. Agili olan her bir insan derk ede biler adI dindar olanlarin daniwdiqlarinin ne derecede duz ne derecede sehv oldugunu . Derk edinki size en gozel wekilde dini derk etdire bilecek varliq ozunuzsuz Allahin verdiyi agil vasitesile. O weyleri size catdiran da sizin kimi insandi hec kimi artiq ya da eskik gormek lazim deyil. Birce bunu bilmek lazimdi ki Allah tealanin buyurdugu her bir wey bendesinin xeyri ucundur.. Biraz derinine getsez bileceksiz..
_Максуд_  _Максуд_ [Off] (22.04.2018 / 23:06)
Azerinka-SS (23.04.2018/00:02)
Dini duzgun derk etmemek boyuk beladi bir coxlari ucun.Bir coxlari islami cox qeddar ezazil bir din kimi qebul edir bezileri heddinden artiq fanatistlik edir. Agili olan her bir insan derk ede biler a
BerekAllah.
X_mutant_X  X_mutant_X [Off] (22.04.2018 / 23:07)
Yss (22.04.2018/20:20)
Mən onu başa düşmədimki din ilə hech bir zibilə nail olamdı fiikrinə izah istədim. Sən ilahiyyat sahəsindəsən, hər kimki söz sahibidirsə, məsuliyyəti hər kəsdən choxdur Deyirsən araşdır tap.Hər yeni i
Bax sənə son dərəcə bəsit sadə bir sual verirəm:

Dünya xəritəsini aç və mənə elə bir ölkə göstərki orada DİN HEGEMON olsun dövlət idarəçiliyində olsun və o ölkə güllük gülüstanlıq cənnət kimi bir yer olsun... Fərqi yoxdu hansı din olur olsun istər xristiyan, istər islam, istər buddizm və s. - MƏNƏ ELƏ BİR ÖLKƏ GÖSTƏRƏ BİLƏRSƏN? Kİ o ölkədə din faktoru hegemon olub və onlar din sayəsində İNSANLIQ üçün DÜNYA üçün yaxşı şeylərə nail olublar?
exMrZarafat  exMrZarafat [Off] (23.04.2018 / 12:40)
Dindar dostlardan xahisim Qurani Kerimdeki miras ayesindeki riyazi meseleni izah etse idiler sevinerdim
_Максуд_  _Максуд_ [Off] (23.04.2018 / 12:43)
exMrZarafat (23.04.2018/13:40)
Dindar dostlardan xahisim Qurani Kerimdeki miras ayesindeki riyazi meseleni izah etse idiler sevinerdim
cox heyif ki oxumamisam miras ayesini,az bilirem onuda yazsam yalan olar birden,biler cixar insallah
exMrZarafat  exMrZarafat [Off] (23.04.2018 / 12:47)
_Максуд_ (23.04.2018/13:43)
cox heyif ki oxumamisam miras ayesini,az bilirem onuda yazsam yalan olar birden,biler cixar insallah
Qardas bele deyim bir yerde oxumusdum hesablama aparilarken suret mexrecden boyuk cixmisdi bu da riyazi baximdan sehvdi. Quranla yalnisin bir yere gelmeyeceyini diqqete alsaq yeqin ki bunla bagli tefsir veya alimlerin bir izahati var deye dusunurem
_Максуд_  _Максуд_ [Off] (23.04.2018 / 12:54)
exMrZarafat (23.04.2018/13:47)
Qardas bele deyim bir yerde oxumusdum hesablama aparilarken suret mexrecden boyuk cixmisdi bu da riyazi baximdan sehvdi. Quranla yalnisin bir yere gelmeyeceyini diqqete alsaq yeqin ki bunla bagli tefs
Alimler deyende din alimlerim nezerte tutursan insallah,eger din adami sirf o isle mesgul olan bir insan taniyirsansa ondan deqiq oyren,gormusem falan bir az duz gelmir,he quranda oxumusansa basqa mesele.
exMrZarafat  exMrZarafat [Off] (23.04.2018 / 12:56)
_Максуд_ (23.04.2018/13:54)
Alimler deyende din alimlerim nezerte tutursan insallah,eger din adami sirf o isle mesgul olan bir insan taniyirsansa ondan deqiq oyren,gormusem falan bir az duz gelmir,he quranda oxumusansa basqa mes
Aye quranda var. Aye haqqinda oxumusam. Dib adami olmadigimdan hec bir alimi tanimiram.
Googleden arasdirim dedim bir iki yilaverdi aciqlama gordum amma qane elemedi meni
_Максуд_  _Максуд_ [Off] (23.04.2018 / 13:01)
exMrZarafat (23.04.2018/13:56)
Aye quranda var. Aye haqqinda oxumusam. Dib adami olmadigimdan hec bir alimi tanimiram. Googleden arasdirim dedim bir iki yilaverdi aciqlama gordum amma qane elemedi meni
Googlede yazilan her seye inanma,bir tanisim var din adami olmasada cox savadli insandi demey olar ki cox sey haqda bilir,men ondan sorusum sene deqiq bir sey yazaram.
exMrZarafat  exMrZarafat [Off] (23.04.2018 / 15:01)
_Максуд_ (23.04.2018/14:01)
Googlede yazilan her seye inanma,bir tanisim var din adami olmasada cox savadli insandi demey olar ki cox sey haqda bilir,men ondan sorusum sene deqiq bir sey yazaram.
Ordakina inansaydim basqa sorusub elemezdim. Bele deyum qardas din oxumagi arasdirmagi elmlenmeyi buyurub ancaq bir insan neyise arasdirib qaranliq qalan yerleri sorussa avtomatik ya kafir yada avara adlandirilir suala cavab gozlediyi halda. Bax problem budur
Наверх  Cemi mesajlar: 839

<< 1 ... 77 78 [79] 80 81 ... 84 >>

mesajı filterle
Mövzunu yükle

topikdeki fayllar (6)

Forum
Forumda axtar

Yeniler yuxarı
Onlayn Tanışlıq: 894 / 2215