canim.az
Sevgiyə gedən yolda, yalnızlığa son!...
Daxil ol Qeydiyyat
Sayta Daxil Olun!
İstifadeçi Adı ve ya ID:

Şifre:

Meni xatırla | Qeydiyyatdan keç
Şifreni unutdun?

Son 10 mövzu

İSLAM dini ile bağlı: Suallara Cavab
X_mutant_X  X_mutant_X [Off] (16.09.2010 / 21:49)
Bismillah! Eziz Muselmanlar! Bu movzuda her kesin verdiyi suallara deqiq ve menbe istinad ederek cavab vermeye calisacagiq...Buyurun...Suallariniz gozleyirik...Aktiv olun!
BMT13  BMT13 [Off] (16.09.2010 / 21:58)
men ele bele movzu coxdan gozleyirdim. Boyuk memnuniyyetle tewekkur birinci .ve 1ci sual. Lap evvelle qayidaq pleasee... Bir wey oz ozne hecvaxt yaranmaz deyirsiz. Ve deyirsiz her weyi allah yaradib ,mmm bes allah nece yaranib? Onu derk edirsinizse...bunu bilmek cox maraqlidi mene.
BMT13  BMT13 [Off] (16.09.2010 / 22:19)
ama muselman yazmisan. Muselman olmasamda verdim suali. Ele bildim umumi movzudu.sorry
X_mutant_X  X_mutant_X [Off] (17.09.2010 / 00:44)
BMT13, beli, birinci sehvim burda olduki muselman olmadan bu movzuya qariwdin amma neyse....Allah muselmanligi nesib eylesin sene...Ilk once onu demek isteyirem ki, Allah haqqinda muzakire aparmaq ve qaranliq noqteler aramaz cox yalnisdir, bu insani shirke sovq eder...Unutmayaq sene demedim bu sozumu senin sozunu oxuyanlara dedim...Sene sualin cavab olaraq bildiklerimden ve oxuduqlarimdan bunu deye bilerem!
X_mutant_X  X_mutant_X [Off] (17.09.2010 / 01:20)
Bu sualin cavabi Ixlas suresidir...Allah evvelden evveldir...Yeni hecne yaradilmamiwdan qabaq o vardi...ve Allahin tayi beraber yoxdur...En yaxsi cavab yene dediyim ki, Ixlas suresini oxumaqdir. Sene aid elemirem muselmanlara aid eledim ki, Ixlas suresini oxusunlar...Bu suala tam deqiq ve elmi usullu ile cavab ise yaxin muddet erzinde verilecekdir...Yeni o deqiqe yazmaki bax suallarima cavab vere bilmediz OK? Sadece biraz sebrli ol...
BMT13  BMT13 [Off] (17.09.2010 / 07:05)
cox sagol. Yox yazmayacam ki cavab yazmadiz. Buna hec ehtiyacda yoxdu. Duzdu bu sual insan beyninin duwune bileceyi weylerin en murekkebidi belkede. Cunki sonu olmayan bir wey cixa biler qabagva.beli ixlas suresin getirdin misal qoy onu tehlil edek. Allah ne dogub nede dogulub ayesi bu sohbetin megzidi. Dogulmadan varliqi yalniz yaratmaq mumkundu. Misal ele ilk insan saydiginiz Adem.Ademde ne dogub nede dogulub. Allaha oxwayir he?ama deyilene gore o yaradilib. Bunu nece izah ede bilersiz? Belke sehvim var.
deyiş. BMT13 (17.09 /07:08) [1]
X_mutant_X  X_mutant_X [Off] (18.09.2010 / 01:05)
BMT13 (17.09.2010/07:05)
cox sagol. Yox yazmayacam ki cavab yazmadiz. Buna hec ehtiyacda yoxdu. Duzdu bu sual insan beyninin duwune bileceyi weylerin en murekkebidi belkede. Cunki sonu olmayan bir wey cixa biler qabagva.beli
Sualda sehfiniz yoxdur, ancaq duwuncenizde bezi sehfler vardir...Sualiniza cavab olaraq sadece bunu deye bilerik: Duwunun, Duz deyirsiz Adem (e) da yaradilib oda hec kimden torenmeyib...Yaradilib bu o demek deyilki, Oda Allaha benzeyir?! Allahin tayi beraberi yoxdur, tek ferq bilirsiz nededir? Ademe secde emr olunub, Ademde secde ve ibadet edib? Yalniz Allaha! Duzdur? ferq bundadirki, Allah hec kime ibadet etmir, ferq bundadir ki, Allah ehtiyacsizdir...
BMT13  BMT13 [Off] (18.09.2010 / 11:17)
o hekayelere inanmiram. Cox sagol.
X_mutant_X  X_mutant_X [Off] (18.09.2010 / 23:00)
BMT13, Sual verdin, mentiqi yolla sualivin cavabini verdim...Indide sozun yoxdu deye qayidib yazirsan ki, hekayelere inanmiram..aha bu sozunden sonra sene men ne deyim? Kiwi kimi desen ki, qebul edirem sualin cavabi duz deyirsen...eyerdim sene halal olsun...amma onuda ede bilmedin...Yadindaki dostuna cehennem mujdesini ver...
BMT13  BMT13 [Off] (19.09.2010 / 12:15)
mentiqee. Sualin cavabi qane etmir adami.
Наверх  Cemi mesajlar: 838

[1] 2 3 ... 84 >>

mesajı filterle
Mövzunu yükle

topikdeki fayllar (6)

Forum
Forumda axtar

Yeniler yuxarı
Onlayn Tanışlıq: 899 / 965