canim.az
Sevgiyə gedən yolda, yalnızlığa son!...
Daxil ol Qeydiyyat
Sayta Daxil Olun!
İstifadeçi Adı ve ya ID:

Şifre:

Meni xatırla | Qeydiyyatdan keç
Şifreni unutdun?

Son 10 mövzu

Son mektub.
bal_qiz  bal_qiz [Off] (06.01.2011 / 01:59)
“Salam, mənim qəhrəmanım. Sən mənim qəhrəmanımsan. Sən mənim zülm qarşısında qalxan tək dayanan həmvətənimsən. Amma, ey dost, səndən incimişəm. Çünki sən cəbhə bölgəsində olanda, başım dərslərə qarışmışdı. Bilirdim ki, sən bizim böyüyüb elm sahibi olmağımız üçün səngərdə gecə-gündüz demədən dayanırsan. Amma indi sən yoxsan. Artıq ürəyim rahat deyil. Dərslərə diqqətimi tam ayıra bilmirəm. Çünki, sən şəhid olandan sonra erməni təcavüzkarları bizim məktəbimizi güllə atəşinə tutub, hər yerini dərmə-deşik ediblər. Amma sən yoxsan ki, onlara “dur” deyəsən. Sən yoxsan ki, mən dərslərimi düşünüm. İndi yeddinci sinifdə oxuyuram
bal_qiz  bal_qiz [Off] (06.01.2011 / 02:00)
Amma bilmirəm, gələn il bu məktəbdə oxuya biləcəm, yoxsa yox. Çünki məktəbimizin sinif otağı demək olar ki, düşmən gülləsindən dərmə-deşik olub. İndi bilmirəm nə olacaq. Çünki, indi hələ payızdı, amma azacıq külək əsəndə, otağmız soyuq olur. Bilmirəm qışda nə edəcəyik. Bircə onu bilirəm ki, sənin yerini alacaq yetirmən olmayıncaya qədər gərək dərslərə çox fikir verməyim. Çünki indi məktəbimizi, evimizi qoruyan gərəkdir. Və evin tək oğlu olduğumdan və atam da şəhid olduğundan, gərək bacılarımın və anamın himayəsini edim.
bal_qiz  bal_qiz [Off] (06.01.2011 / 02:00)
Amma sən olanda bilirdim mənim qəhrəmanım səngərdə bizi qoruyur. İndi sən yoxsan. Erməlilərsə hər gün atəşkəsi pozaraq, bizim evimizi, məktəbimizi güllə-baran edir. Bu məktubu isə indi mən evimdə oturub atəş səslərinin altında sənə yazıram. Səninlə bölüşürəm. Bilirəm ki, sən məni eşidirsən. Çünki Şəhidlər ölməzlər. Atam belə deyərdi. Və indi mən bu məktubu bir inşa kimi məktəbdə oxuyacağam. Çünki müəllimimiz deyib ki, hamı öz qəhrəmanı haqqında inşa yazsın. Mənim də qəhrəmanım sən olduğundan, sənin haqqında yazıram. Amma bir neçə sual zehnimi qarışdırır. İnşaallah, cənnətdə bunların cavabını səndən alacağam.
bal_qiz  bal_qiz [Off] (06.01.2011 / 02:01)
Bəs görəsən niyə səndən sonra bu vətəni üçün şəhidlik mərtəbəsinə yüksəlmək istəyən adam yoxdur?

Yəni bir Vətən övladı yoxdur ki, gəlib neçə ildir qoynunda böyüdüyü vətənə qurban getsin?!

Niyə səndən sonra bizim səngərdə biz məktəbliləri qoruyan bir kəs yoxdur?

bal_qiz  bal_qiz [Off] (06.01.2011 / 02:02)
Axı biz erməni təcavüzkarlarını elmimizlə, müasir dövrün tələblərini bilməklə cavab vermək istəyirik. Amma bizim səngər boşdur. Və bu səbəbdən də artıq məktəbimizdə bir neçə uşaq - 11-ci sinif şagirdi səngərə yollanmaq istəyir. Mənim isə hələ yaşım çatmır. Bu səbəbdən mən oxumaq istəyirəm. Amma belə getsə, deyəsən mən də ordu sıralarına qoşulacağam. Düzdür, müharibə hələ başlamayıb. Amma bizim kənddə elə ev yoxdur ki, erməlilərin atdığı mərmilərə tuş gəlməsin. Ey mənim qəhrəmanım, indi bir yol göstər, mən nə edim. Amma sən mənə şəhid olmağınla yol göstərmisən. Və demisən ki, torpaqlar və səngərlərin azad olması üçün şəhid olmaq lazımdır. Mənim hələ yaşım çatmır. Amma axı zalım düşmənin də güllələri dayanmır. Mən bu inşanı başlayandan indiyə qədər hələ də atəş səsləri dayanmayıb. Görəsən, səngərdə yaralanan yoxdur?
bal_qiz  bal_qiz [Off] (06.01.2011 / 02:03)
Çünki bu dəfə ki, atəş səsləri çox uzun çəkdi.

Allah hamımızın köməyi olsun, qəhrəmanım”.

İnşanın sonuna az qalmışdı ki, güllə Mübarizgilin evinin işıq naqillərini qırdı. Və Mübarizgilin evində işıqlar söndü. Mübariz inşasını sona qədər yaza bilmədi. Amma sabah müəlliminə inşasını danışmalı idi.
bal_qiz  bal_qiz [Off] (06.01.2011 / 02:05)
gulle sesleri ile Mubarizin inwasi yarimchiq qalir:(..Son.
*__*MeLeKLeR__KoRuSuN*__*  *__*MeLeKLeR__KoRuSuN*__* [Off] (06.01.2011 / 02:08)
ÇOX SAĞOL...
bal_qiz  bal_qiz [Off] (06.01.2011 / 02:11)
*__*MeLeKLeR__KoRuSuN*__* (06.01.2011/01:08)
ÇOX SAĞOL...
deymez.sene soz vermiwdim:))
*__*MeLeKLeR__KoRuSuN*__*  *__*MeLeKLeR__KoRuSuN*__* [Off] (06.01.2011 / 02:12)
bal_qiz (06.01.2011/01:11)
deymez.sene soz vermiwdim:))
Наверх  Cemi mesajlar: 32

<< 1 2 [3] 4 >>

mesajı filterle
Mövzunu yükle

topikdeki fayllar (1)

Forum
Forumda axtar

Yeniler yuxarı
Onlayn Tanışlıq: 911 / 4728