canim.az
Sevgiyə gedən yolda, yalnızlığa son!...
Daxil ol Qeydiyyat
Sayta Daxil Olun!
İstifadeçi Adı ve ya ID:

Şifre:

Meni xatırla | Qeydiyyatdan keç
Şifreni unutdun?

Son 10 mövzu

*-niye oldum,niye öldum-*
*_PuRe_LoVe_*  *_PuRe_LoVe_* [Off] (19.12.2012 / 17:23)
EBEDI-YUXU, ne olub????
_~XEZAN~_  _~XEZAN~_ [Off] (19.12.2012 / 22:51)
*_PuRe_LoVe_* (19.12.2012/15:57)
_~XEZAN~_, Bildim movzunun evvelindede yazdimki, ola biler sef basa dusesiz. O ifademinde ferqindeyem. Chunku bu fikiri bu sozle ifade elemeyi bacardim.. Cennet cehennemedeki elbetde inaniram bu ne s
Ezizim menim sene hormetim var ve istiyiremki burda yazilan sozlerin hormetle elaqesi olmasin.Sen deyirsenki eline ne kececek.Allahini ne qeder kiciltdiyinin ferqinde olmalisan.Men ideal deyilem.Sehvim,gunahim var.Bende oldugumu demeyim kifayetdir.Sadece bu tipli movzular qanun kenaridir.Bilmirem nece bawa salim.Men yaradiliwimin ve insanin yaradiliwinin sebebini bilirem.En azi Qurani Kerimden oxumuwam bunu.Sende bilirsen.Sadece bu ele bir movzudurki sen yaradiliw sebebini 2 bendlik werhle deye bilmezsen.Yaradiliw sebebini sene anladan Quranin var.Seni anliyiram suali duwunmusen belkede fikrini ifade etmek terzin duz deyil.Hem bu tip suali men adeten Namaz qilmayan ve heyatin ferqine varmayan insandan ewitmiwemki insani sehv cixarmaq ucun ve ya ne e
...
Ardını oxu >>
~_DemounT_~  ~_DemounT_~ [Off] (19.12.2012 / 23:06)
dushunen, dushunmeyi bacaran her bir insanin beyninde bu tip suallar olur. ama ekseriyyet ashkara chixarmir.
Nece ki, her sheyde var, insan aglinin da serhedi var. Yeni ele bir serhed movcuddur. Butun insanlarda. Sene lazim olan, senin etmeli oldugun shey Allahin varligin qavrayib, qebul etmekdi. Eger bu tam qavranilsa, bu tip suallari dushunmekden azad olarsan. Deyeceksen ki, men inaniram. dememeyinchun bunu da deyim ki, men ozum de namaz qilmiram.
belke de demeye ehtiyac yoxdu sualinin cavabin. Ama movzudan uzaglashmamagin xetrine deyim: bilmirem
*_PuRe_LoVe_*  *_PuRe_LoVe_* [Off] (19.12.2012 / 23:29)
_~XEZAN~_, canin sag olsun. Yazma hechne... He yeqin suali yazma terzim duz olmuyub...
_~XEZAN~_  _~XEZAN~_ [Off] (19.12.2012 / 23:36)
*_PuRe_LoVe_*, InweAllah ne vaxtsa wexsi daniwmaq imkanimiz olsa sobet ederik bu movzularda Allahin izniyle.Yaxwi movzudur amma yazmaq mumkun deyil.Xetrine deymesinha yazdigim.Yeni pis hecne yazmadimda yenede deyiremki movzunun bizim munasibetle elaqesi yoxdur.Movzudaki yazi werh olaraq qalsin.Her bir movzuya yazildigi kimi
*_PuRe_LoVe_*  *_PuRe_LoVe_* [Off] (19.12.2012 / 23:39)
_~XEZAN~_, aaaa o ne sohbetdi. Formun ve serhlerin munasibetimize dexli ola bilmez Xezan xanim sen ele hemenki Xezan xanimsan Al buda sene.
_~XEZAN~_  _~XEZAN~_ [Off] (19.12.2012 / 23:41)
*_PuRe_LoVe_*, Cox sagol.Sevindim bele duwunmeyine
*_PuRe_LoVe_*  *_PuRe_LoVe_* [Off] (19.12.2012 / 23:45)
_~XEZAN~_, sende sagol
XANNA  XANNA [Off] (19.12.2012 / 23:57)
Gozel gozlum, movzunu cox beyendim, hec kim de deye bilmez ki , niye bu terz sual vermisen. Dindar olmazdan once her birimiz ilk once insan olaraq dunyaya gelmiwik. Insansa daim duwunmeye mehkumdu. Duwundukce de beyinde cox suallar meydana cixir. Yaxwi da, pis de. Cunki her iki sifet insana mexsusdu. Dindar insan deyil meger?. En azindan biz bu tip suallari dilimize getirmedikde insanlari aldada bilerik, Allahi ise yox, o qelblerden agahdi.
Men duzun deyim, gormediyim weylere net wekilde inanmiram. Allahin varligin qebul edirem, qoydugu yolu da bacardiqca gedirem, amma fanat deyilem. Neyise de edende cenneti duwunmurem. Cunki cennet ve cehennemin varligin kimse mene subut etmiyib. Yaxwiligi savab xetrine etmirem, istesem edirem, istemesem yox. Her weyin qarwiligin ele bu dunyada da gorurem. Mehz bu sebebden Allaha inaniram.

deyiş. XANNA (19.12 /23:58) [1]
*_PuRe_LoVe_*  *_PuRe_LoVe_* [Off] (20.12.2012 / 00:03)
XANNA, inandigin hersey gozle gore bileceklerindi.gozle gore bildiklerin inanana bileceklerindi..
Yeni gorduyun herseyde Allahin varligina olduguna 1 nisane var. Ele buda gorduklerimdi. Gorduyumede inaniram deyenlere subut... Fanatiyam sozunudeki yeni Allahi yaxindan tanimiram demek istedin kimi qebul eledim Yaxsi isi savab xetrine gormemeyin eladi... Fikirlerine gore twk.
Наверх  Cemi mesajlar: 70

<< 1 [2] 3 4 ... 7 >>

mesajı filterle
Mövzunu yükle

Elave edilmiş fayl yoxdur

Forum
Forumda axtar

Yeniler yuxarı
Onlayn Tanışlıq: 899 / 2767