canim.az
Sevgiyə gedən yolda, yalnızlığa son!...
Daxil ol Qeydiyyat
Sayta Daxil Olun!
İstifadeçi Adı ve ya ID:

Şifre:

Meni xatırla | Qeydiyyatdan keç
Şifreni unutdun?

Son 10 mövzu

Alin yazisi,tale,qismet
_~XEZAN~_  _~XEZAN~_ [Off] (15.10.2012 / 19:42)
Salamu Eleykum:Deyirler insanin alin yazisi,taleyi o hele ana betnindeyken mueyyenlewmiw olur.Coxu alin yazisina inanir.Bezi insanlarda alin yazisi yoxdur deyir.Ve heyatda her weyi insanin ozunun ede bileceyi fikirlerini soyleyir.Adeten heyatimizda baw vermiw xow weyleri,veya nail oldugumuz butun qelebeleri biz etdik deyirik.Eleki heyatimizda pisliye dogru bir hadise oldu bele meslehetmiw,qismetimiz beleymiw deyirik.Indi menim size sualim varki alin yazisina,qismete inanirsinizmi?Eger biz taleyimizi,qismetimizi ozumuz yaziriqsa bes niye valideyinlerimizi ozumuz sece bilmirik?Dini terefinin hamisini men bilirem wexsi fikrinizi bilmek isterdim.Kim istese yaza biler.Tekrar movzudursa siline biler
_*_PiNk_GLLaSseS_*_  _*_PiNk_GLLaSseS_*_ [Off] (15.10.2012 / 20:25)
_~XEZAN~_, Men de 2011ci ile kimi tale deyende her weyi tale ile baglayanda eseblewirdim,deyirdim yoxe men nece istesem ele de olacaq,amma Allah mene dersimi ele verdi ki,men tam anladim her weyi.Tanri nece istese qullari ele olar O bir defe "OL" dese,biz ne kareyik ki?bir ilin icinde O meni yere de endirdi goye de qaldirdi.amma onu da qeyd edim ki her bawimiza gelen weyi Allah eledi deye bele oldu demek de inamsizliga,yolundan azmaga getirib cixarir a
deyiş. _*_PiNk_GLLaSseS_*_ (15.10 /20:26) [1]
*_PuRe_LoVe_*  *_PuRe_LoVe_* [Off] (15.10.2012 / 20:30)
men inaniram alin yazisinada qismete taleyede. Heyatda ne baw verirse yaxwi veya pis olmaginnan asli olmuyaraq demekki olmaliymiw Allah bele meslehet bilibki belede oldu qismetim budu. Bunada wukur elemek lazimdi. Amma herweyide heyatin eline buraxmaq olmaz. Allah kerimdi deye eli bow gezmek olmaz. Gerek herweyin yaxwiligina gore ozunde cehd elemelisen.
_~XEZAN~_  _~XEZAN~_ [Off] (15.10.2012 / 20:30)
_*_PiNk_GLLaSseS_*_ (152012/21:25)
_~XEZAN~_, Men de 2011ci ile kimi tale deyende her weyi tale ile baglayanda eseblewirdim,deyirdim yoxe men nece istesem ele de olacaq,amma Allah mene dersimi ele verdi ki,men tam anladim her weyi.Tan
Mene duwunceler maraqlidir.Men alin yazisina,qismete cox inaniram.Belkede bunu bezi kitablari oxuyaraqdan dini goruwlerden yarandigini duwunduyumcun movzunu acdim.Cunki baxiramki cox insanlar varki alin yazisina inanmir
***SUDE***  ***SUDE*** [Off] (15.10.2012 / 20:32)
Men hemeshe ortada qalmisham inanmaqda eger bizim heyatimizda olanlar bizim alinimiza yazilibsa niye etdiyimiz sehvlerin hesabi bizden sorulur hansiki bu bizim alnimiza yazilib?
_*_PiNk_GLLaSseS_*_  _*_PiNk_GLLaSseS_*_ [Off] (15.10.2012 / 20:34)
_~XEZAN~_, He anlayiram seni,onu da deyim ki,cox wukur sen fanatizme qacmirsan.bir weye inananda da onun sebebini bilmek lazimdi,kamil Iman derk ederek olunan imandi.eger oxudugunu duwunerek,derk ederek inanirsansa ve ya inanmaga caliwirsansa,ne mutlu sana
_*_PiNk_GLLaSseS_*_  _*_PiNk_GLLaSseS_*_ [Off] (15.10.2012 / 20:36)
***SUDE*** (152012/21:32)
Men hemeshe ortada qalmisham inanmaqda eger bizim heyatimizda olanlar bizim alinimiza yazilibsa niye etdiyimiz sehvlerin hesabi bizden sorulur hansiki bu bizim alnimiza yazilib?
Tanri senin ne edeceyini bilir,amma sen onu oz iradenle,oz aglinla edirsen.Bunu sene Allah eletdirmir,o sadece gelecekde ne edeceyini evvelceden bilir
_~XEZAN~_  _~XEZAN~_ [Off] (15.10.2012 / 20:37)
***SUDE*** (152012/21:32)
Allahu-Teala sene heyati bexw edir.Qarwimiza yollar qoyur.Ve o yollarin hansisa birini biz secirik.Gunahsa bunu Allah bizden istemirki gunah edek.Bu heyatin kicik bir nuansidir.Oz elimizde olan bir weydir.Qismetse gunahla hududlanmir.Qismet dediyin en esas meselelerdir.Aile qurmagin,ali mektebe daxil olmagin,dunyadan kocmeyin,hansisa xesteliye tutulmagin.Yeni heyatini deyiwecek bir weyler.
_~XEZAN~_  _~XEZAN~_ [Off] (15.10.2012 / 20:39)
_*_PiNk_GLLaSseS_*_ (152012/21:34)
_~XEZAN~_, He anlayiram seni,onu da deyim ki,cox wukur sen fanatizme qacmirsan.bir weye inananda da onun sebebini bilmek lazimdi,kamil Iman derk ederek olunan imandi.eger oxudugunu duwunerek,derk ede
COX SAGOL.TEKI ALLAH IMANLILARDAN ETSIN BIZI
_*_PiNk_GLLaSseS_*_  _*_PiNk_GLLaSseS_*_ [Off] (15.10.2012 / 20:42)
_~XEZAN~_, Deymez)AMIN CUMLEMIZI
Наверх  Cemi mesajlar: 53

[1] 2 3 ... 6 >>

mesajı filterle
Mövzunu yükle

Elave edilmiş fayl yoxdur

Forum
Forumda axtar

Yeniler yuxarı
Onlayn Tanışlıq: 881 / 1274