canim.az
Sevgiyə gedən yolda, yalnızlığa son!...
Daxil ol Qeydiyyat
Sayta Daxil Olun!
İstifadeçi Adı ve ya ID:

Şifre:

Meni xatırla | Qeydiyyatdan keç
Şifreni unutdun?

Son 10 mövzu

Namaz günde neçe defe qılınmalıdır?
BuFaniHeyat  BuFaniHeyat [Off] (10.01.2014 / 20:19)
X_mutant_X (292010/20:50)
Bismillah! Namaz 3 vaxta 5 defe qilinir...Subh namazi Zohr namaziEsr namaziMegrib namaziIsha namazi
bes adam cox vaxt iwi olduguna gore ya evde olmadigina gore namazin vaxtinda qila bilmirse bu gunahdi ?
ilona21  ilona21 [Off] (15.12.2012 / 00:45)
elbete 5defe gilmay lazimdi
A_M_I_G_O  A_M_I_G_O [Off] (07.12.2012 / 09:02)
Her kesi salamlayiram. Menim dini savadim yoxdur. Yani teessuf ki, namaz qilmiram. Burda yazilanlari maraqla oxudum. Sadece icazenizle 1 neche cumle bura qeyd etmek isterdim.
DIQQET. Bulagin en temiz yeri haradir? Sozsuz ki, qaynadigi yer menbeyi. Ama bulaq axib qollara ayrilanda her qolu ile en azi 1 mikrob, virus yolda elave olunur. En temiz saf yerini axtarib tapmaq mecburiyyetinde oluruq. Duwunurem ki, Esl ISLAMin merkezi, qaynaqlanan yeri de KEBEdir. Orda nece, ne cur ve neche defe qilinirsa mence ele o cur de olmalidir. Haminizin fikrine hormetle yanawiram. Sadece bu menim fikrimdir. En duzunu ALLAH bilir.

deyiş. A_M_I_G_O (07.12 /09:05) [1]
xan_qizi  xan_qizi [Off] (07.12.2012 / 08:00)
men muqeddes kitabimiz olan Qurandan hec ne demeyecem cunki tercume hesab etdiyimi bu muqeddes kitab eslinde tefsirdir bu kiab tercume oluna bilmez cunki butda olan bir cumlenin altinda min sirr var.o ki qaldi sunniler bele qilir siyeler bele qilir bu sohbet Allaha xos getmir cunki ayrimciliq edenler muelman sayilmir.namazi 5 Vaxt ya 3 vaxt qiliriq elbetde ferqi olar cunki gunde 3defe yuyunmaqla 5defe yuyunmaqin ferqi varsa bununda ferqi var ama onuda biliremki neceliyinden asli olmayaraq her birimiz Uca Rehimli Allaha ibadet edirik.Imsallah her ibadet qebul olunar.AMIM
_DJ_  _DJ_ [Off] (08.11.2012 / 19:00)
Evvela salam . men bu movzunu bawdan ayaqa tam oxudum haminin fikrini bildim Hzeygamber miraca qalxanda 50 vaxt namaz muselmanlara ferz olmuwdu peygamber ALLAHA dedi menim ummetim 50 vaxt namazi qila bilmeyecek .bele goturende hansi birimiz 50 vaxt namazi vaxtinda qila bilerik? neyse kecim esas sopete ALLAH teala 50 vaxt namazi 5 vaxta endirdi indi de bir birinizi qirirsiniz ki 3 vaxt duzdu ,3 vaxt namaz duz deyil 50 vaxt namaz verz idi 5 vaxt etdi ALLAH sizde pacaladiniz birlewdirib arxa arxaya 5 vaxt namaz qilirsiniz . ehli sunnede bir namazin ezani verilmese o namazi qilmaq olmaz. namazi 3 vaxt qilmaq seferde olarsansa ne bilime iwleyersense ola biler mecburiyyet qarwisinda . Ozunuzu ne qeder duz cixarmaq isdeyirsinizse o qederde batirsiniz her weyi yalniz ALLAH bilir ALLAH sizleri hidayet etsin amin.
_~XEZAN~_  _~XEZAN~_ [Off] (30.10.2012 / 23:13)
*____ALONE____* (302012/23:05)
_~XEZAN~_, Cavabinizda Shukur ALlaha ki Tekebburden eser elamet yoxdur..Cox derin movzudur...Elmli Insanlardan bu barede melumat alsaniz menede deyersiz..Allah razi olsun..
Tekebbur insanin duwmenidir.Cumlemizden razi olsun Rebbimiz InweAllah
*____ALONE____*  *____ALONE____* [Off] (30.10.2012 / 23:05)
 ❋Ne SaYaNiN QuLuYaM Ne SaYMaYaNiN aGaSi ALLAHIN QuLuYaM SoZuMuN aGaSi❋
_~XEZAN~_, Cavabinizda Shukur ALlaha ki Tekebburden eser elamet yoxdur..Cox derin movzudur...Elmli Insanlardan bu barede melumat alsaniz menede deyersiz..Allah razi olsun..
_~XEZAN~_  _~XEZAN~_ [Off] (30.10.2012 / 23:01)
*____ALONE____*, Oxudum."Namazi gunduzun 2 bawinda ve gecenin evvelinde qil""Hud" suresi 114-ci aye)
Dogrusunu soylersem men o qeder elm sahibi deyilem bu haqda bir fetva verim.Bundan evvelki sehifelerde surelerle yazmiwam Namazin Qurani-Kerimde nece defe qilinmali oldugunu.Amma her halda bu sureni oxudum bir fikir sahibi deyilem.Men bele duwunuremki 4 vaxt gunduz Namazi ve gece Namazi nezerde tutulub.Amma yenede deyirem bu elmi biliye esaslanan cavab deyil.Sadece texmindir.Amma her haldaa boyuklerimizden oyrenerem bu haqda
*____ALONE____*  *____ALONE____* [Off] (30.10.2012 / 22:45)
 ❋Ne SaYaNiN QuLuYaM Ne SaYMaYaNiN aGaSi ALLAHIN QuLuYaM SoZuMuN aGaSi❋
_~XEZAN~_, InsAllah...
_~XEZAN~_  _~XEZAN~_ [Off] (30.10.2012 / 22:43)
*____ALONE____* (302012/22:38)
_~XEZAN~_, Zehmed Olmasa Hud Suresi 114 ve Qaf Suresi 49 50 ci ayeleri oxuyub Sonra mene cavab verersen
Bu gun eger oxuya bilmesem sabah oxuyub yazaram
Наверх  Cemi mesajlar: 162

<< 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 17 >>

mesajı filterle
Mövzunu yükle

topikdeki fayllar (1)

Forum
Forumda axtar

Yeniler aşağı
Onlayn Tanışlıq: 843 / 2445