canim.az
Sevgiyə gedən yolda, yalnızlığa son!...
Daxil ol Qeydiyyat
Sayta Daxil Olun!
İstifadeçi Adı ve ya ID:

Şifre:

Meni xatırla | Qeydiyyatdan keç
Şifreni unutdun?

Son 10 mövzu

QURANI-KERIM [tehrif oluna] deyiwdirile biermi?
Ehli_muslim  Ehli_muslim [Off] (30.12.2011 / 02:30)
Ebu_zer (29.12.2011/20:44)
salam aleykum.Qurani kerim ne azaldila nede coxaldila biler.Quran Allahin kitabidi.Hec kim onu deyisdire bilmez.bu edebiyat kitabi deyil ki kim istese bunu deyiser,ve ya ne istese ede biler.salam aley
Va aleykum salam. Forumda biri iddia edirki,Quran derinin uzerine yazilaraq endirilmiwdir. Bele insanin hokmu nedir?
DİSTİNTO  DİSTİNTO [Off] (30.12.2011 / 03:36)
Zazum (13.12.2011/08:03)
Allah bizi wer insanlarin pis emmelerindan qorusun amin
ele ozum duwdum wer emele
Ehli_muslim  Ehli_muslim [Off] (31.12.2011 / 03:18)
Assalamu aleykum. Mohterem muselmanlar,ilk once size tovsiye ederek bu ayeni yadiniza saliram. <Allahdan qorxun namaz qilan. Huzurunuza toplawacaginiz mehz Odur>.el-Enam_72.

Peygembere [s.a.v.] ilk vehy teqriben 610-cu ilin ramazaninda Hira magarasinda olunmuwdur. Ilk endirilmiw ayeler Eleq [Qelem] suresi 1-5 ayelerdi. <Oxu yoxdan yaradan Rebbin adi ile.>. Bu Eleq suresi 1-ci ayedir. Bu ayeni oxuyan bezi insanlar batil fikirlere duwerek kufr etmiwler. Onlar iddia edirlerki,bu ayeler deri uzerinde yazilaraq endirilmiwdir. Bunu idda eden Quranin Allah kelami deyil,Allahin mexluqudur ehtiqatinda olur. Eger bu ayeler neyinse uzerine yazilaraq endirilmiwdirse,bes qalanlari niye bele endirilmedi? Uca Allah fikirinimi deyiwdi? [Auzubilleh.]. Bes onda Peygember [s.a.v.] niye bu yazilari Qureywe gostererek peygemberliyi bir Ilahi emr oldugunu bildirmedi? Bu suallari nezere aldiqda iddianin batil oldugunu bilirik.eger kim bu iddianin uzerinde durarsa o,kufr etmiw olur,kufrune gore Tovbe etmese
...
Ardını oxu >>
Andromeda  Andromeda [Off] (08.01.2012 / 23:25)
Salam butun mezheblerin ittifaqina gore qurani kerim qeti suretde tehrif ola bilmez UCA ALLAH ozu qoruyur
TULYAQA  TULYAQA [Off] (08.01.2012 / 23:30)
[b][red][u]QURANI KERIMI HEC KIM DEYIWDIRE BILMEZ CUNKI ALLAH ONU QORUYUR.ISTMIWLER DEYIWMEK AMA MUMKUN OLMUYUB[/U][/RED][/B]
Ehli_muslim  Ehli_muslim [Off] (09.01.2012 / 01:48)
Eziz muselmanlar,Uca Allaha sizin ucun dua ederek deyirem:" AS-SALAMU ALEYKUM VA RAHMATULLAHI VA BARAKATUH.

Uca Allah buyurur ki, Biz Qurani nazil etdik,Biz de onu qoruyacagiq. Allahin kitabinda bu barede ayeler lazimi qederdir. Amma tessufler olsun ki,be'zi dirnaq arasi alimler Qur'anin tehrif -yeni deyiwdirilmesine aid movzular yazmiwdir. Evvelce men bu movzuya toxunmaq istemedim,amma gordum ki,buna ehtiyac var,cunki insanlarinda haqqidir ki olanlardan xeberdar olsunlar. Bu werhleri yazanda tehqirlere meruz qalacagimi da bilirem,nece ki bawqa movzularda tehqire meruz qalmiwam. Eziz baci ve qardawlar, bu movzuda Allahin izni ile etrafli melumat verecem. Sizlerinde fikir bildirmeyinizi xahiw edirem
Ehli_muslim  Ehli_muslim [Off] (14.01.2012 / 07:38)
<<QURANIN TEHRIFI>>

Quranin tehrifi,ye'ni deyiwdirilmesi ehtiqatinda olan alimler olmuwdur. Men isterdim ki,sizleri onlarin kufrleri ile taniw edim.
Boyuk hedis alimi kimi taninan Eli ibn Ibrahim el-Qumi [h.307] ozunun en mehwur kitabi olan "TEVSIRUL EL-QUMI" kitabinda yazir:"Quranda deyiwilmiw,deyiwdirilmiw, Allahin nazil etdiyi ayelerine zidd olan yerler vardir."
Uliam  Uliam [Off] (13.02.2012 / 02:27)
Salamun Eleykum.baci qardawlarim..Qurani Kerim muqeddes kitabdi sualn cvbi var kitabda ele."Biz Qurani endirdik wubhesiz onu qoruyacagiq"..ve snra deyilir"butun dini kitablar yeni Tovrat,zebur,incil ve s.tehrif olunacaq deyiwdirilecek xristianlar ve yehudiler terefinden yegane Quran tehrif olunmayacaq."(el_hicr suresi 7_9cu ayeler) mence artiq werhe ehtiyac yoxdu.komeym deydise sevindim.
Omarbey  Omarbey [Off] (21.03.2012 / 05:18)
Tovhid dəvətinin noqtəsini qoymaq ucun gondərilmiş son rəsul Muhəmmədə, onun ailəsinə, səhabələrinə və qiyamətədək ona tabe olan qardaşlarımıza bacılarımıza salam olsun.
Omarbey  Omarbey [Off] (21.03.2012 / 05:18)
Muhemmed aranızdakı kişilerden hec birinin atası deyildir. Lakin o, Allahın Elcisi ve peyğemberlerin sonuncusudur. [Ehzab-40]
Наверх  Cemi mesajlar: 185

<< 1 [2] 3 4 ... 19 >>

mesajı filterle
Mövzunu yükle

topikdeki fayllar (3)

Forum
Forumda axtar

Yeniler yuxarı
Onlayn Tanışlıq: 934 / 4498