canim.az
Sevgiyə gedən yolda, yalnızlığa son!...
Daxil ol Qeydiyyat
Sayta Daxil Olun!
İstifadeçi Adı ve ya ID:

Şifre:

Meni xatırla | Qeydiyyatdan keç
Şifreni unutdun?

Son 10 mövzu

H.O.S.T - Track Sözleri
*~Strawberry~*  *~Strawberry~* [Off] (24.06.2011 / 12:27)
Aid-M
Böyük arzulara gedən yolda, Xırda addımlarla sən və mən. İndi bir ürəyin içində ayılsaq da qanadlarla.
Mənim ilk not dəftərim başlamışdı təbəssümlə. İtdi gülüş, vaxt ötdükcə kobud oldum hər sözümdə! (verse: AiD)
Qurularkən gələcək mən hələ o vaxt körpə idim! Arzular evciyində gözəgörünməz nəğmə idim! Bir dünya, çirkli məkan və təmiz uşaq qəlbi. Yoxluğun qorxusunda yaşayırdım istək idim! Kələk idim, sənin dilinə qonurdum mən hər görüşdə! İşıq idim, öz gözümdə görünürdüm hər dönüşdə! Gülüş - döyüş səhnəsində təsadüfdü bunu bilirdim!
Amma yenə də gülüşlərin görünür həyat döyüşündə. Bircə məktubum - oda ki, çatmamışdı uzaqlara!
İsti öpüşüm, son anda qonmamışdı yanaqlara.
Tənha idim, amma ki, yoxluğun ayrı bir həyat idi! Və bilki o həyatda... (Nəqarət: Ayka) Sən ümidsən! Həyatımdan gedirsən! Ağacıma tək budaqsan! Dərində bir bulaqsan! Səni tapacam mən! Sən yağışsan! Yanağımdan yağırsan! Bəzən arzulara qanadsan! Sən ayrı bir həyatsan! Bir həyatsan... (verse: AiD)
Mənə bir nağıl
...
Ardını oxu >>
*~Strawberry~*  *~Strawberry~* [Off] (24.06.2011 / 12:30)
Qurtul
(verse: PRoMete)
Günəş, parlaq səma, Tozlu pəncərə. Çərçivə arasından sızan şüa. Qəribə ahəng, qəribə qamma, Puç olmuş arzular. Hərşey çox bəsit, mənasız dünya! Fikirləşir ki, bəlkə toz olum Mən də sızan şüada rəqs edim. Amma kölgə var və görünməmək qorxusu
Ya da səs olum, Qucaqlayım qulaqları və beyin. Mən yazıram ki, sən eşidəndə yaşayım. Mən bilirəm ki, sən eşitdin, mən yaşadım. Hər sətirimdə çək nəfəs və gülümsə, Qoy gözlərində təbəssüm görünsün. (Nəqarət: PRoMete) Qurtul bu cəmiyyət qəliblərindən, Tələ sevgilər saxlayan Paslı insan qəlblərindən!(x3) (verse: AiD)
Əgər sən öz hökmünlə barışmağa yox desən, Əgər sən içdə yatan arzularına qalx desən, Əgər sən bezib bir gün bu yerləri tərk etsən, Yenə də gülümsə, qəm itsin gözlərində Qoy tükənsin! Xəyallarının hamısı bəsdi artıq, böyü biraz! Həyatda uzaqlarda çox olmusan amma həyat hələ dayaz. Bahar yoxsa yaz, fərqi yoxdu sənlə mən kimi. Bu təbiətin bir qanunu, sevinclə qəm kimi.
Sol, gözlərində solan o hisslər kimi. Qaç, se
...
Ardını oxu >>
*~Strawberry~*  *~Strawberry~* [Off] (24.06.2011 / 12:33)
-Dövri - İntihar-
(verse: PRoMete )
Təkliyini özünə dost et! Dost hər şeyi tərk et, get! Bir içində də bax bəlkə? Neçə il axtarışında olduğun mənalı həyatı elə öz içində tapdın. Sən qapana bilmədikcə sənin üzünə qapadılar qapıları! Səkiləri dost saymayana qədər gecələri sevməyəcəksən! Sevmədikcə gecələri, içinə dolan qocaman sualları çözməyəcəksən! Dözməyəcəysən bəlkə də, bir gün bir xarabalığda özünə yer seçəcəksən Bir kəndir və bir taburet hazır qoyacaqsan ki,
Bəlkə özümü öldürdüm bir gün lap bərk bezəndə deyə! Amma gələndə buralara hər dəfə qulağın bənd olacaq bir küyə! Və guya bu bəhanələrlə hər dəfə daha bir neçə günlük uzanacaq ömrün! Yaşanacaq hər gün, Sənə biruzəsi kimi gələcək yer üzərindəki zülmün! Bu deyil düzgün!.. [deyil düzgün!] (skit)
Yuxudan oyandım. Öldüm. Hər səhər yuxudan oyananda ölürəm. Çox az evdən çölə çıxıram. Bir gün otağımdan çölə çıxmağa qorxdum.
Artıq heç nə hiss eləmirəm. Oyanıb ölmək istəmirəm! İstəmirəm oyanıb ölmək!!! (verse: AiD)
Bu gün hədəfim va
...
Ardını oxu >>
*~Strawberry~*  *~Strawberry~* [Off] (24.06.2011 / 12:37)
~PROZA~
(Verse:Qaraqan)
Sənin gözlərində boğuldum. Payız zərif küləklə sığal çəkdi gecəyə . İlk xəzanla doğuldum . Boş parkın hönkürtüsü. Yaş asfalt bir az xəstə. Yağış da incə, qəddar. Qırıq ürək boş qəfəsdə. Sökülmüş arzuların xarabasında , Arası kəsilməz gülüşlə ağlayırdı , Kor rəssam şikəst atlar arabasında. Sən də başqa, mən də başqa. Dərd də, qəm də başqa. Yaddaşım sanki bir şeir kimi cızıldı daşda. Küçələrin qaranlığında, Çox sağol ki, bir mələk kimiydin. Saçıların ipək kimiydi, sözlərin külək kimiydi.
Çox sağol! Qəlbimin düzənliyində bir bulaq kimiydin.
Amma çox,
İsti çox, Duzlu çox.
Tozlu manikenlər vitrində göz yaşıyla. Ölülər qucaqlaşır yuxularımda baş
daşıyla. Doxsan illik keçmişimlə iyirmi yaşda neyliyim?!
Əllərim bağlı qarğalar ciyərmi çeyniyir. Heç nə demə, danışma. Bəsdi! Heç nə soruşma! Kim günahkar?
Sən günahkar! Mən günahkar! Gecə günahkar! Gün günahkar!
Dərslər günahkar! Payız, şeir, dəftər günahkar! Bəlkə də oxuduğum kitablarla dolu rəflər günahkar! İncə-
...
Ardını oxu >>
*~Strawberry~*  *~Strawberry~* [Off] (24.06.2011 / 12:42)
-HARDADIR-
(verse:Qaraqan)
Səni mən oğurladım cənnətdən
Sən mələksən,gözlərin cəngərliklərində mən tamam azdım Dedim yazmıyacam bir də sevgidən mən
Dedim yazmıyacam yazmıyacam və sonda yazdım İstədim günəş olum ki hər səhər səni görüm çıxanda İstədim külək olum ki rəqs edim saçlarınla
Həyat çox mürəkkəbdi, bəzən dözülməz yaşamaq
Ama ki sən varsan həyatın ən çətin anlarında
Qələmi göz yaşıyla suladığım bu bəyaz sətirlər
Bi kimik ki sevgi qapısında kasıb səfillər
Biz kimik ki uzun bir əsərdə bir neçə cümlə
Biz kimik ki yuxardan baxsan bir neçə nöqtə
Sənin baxışların danışırdı başqa dildə
Elə bil ilk dəfəydi həyatında məni görürdün
Bəlkədə əvvəllər baxırdın bir dost kimi Ama bu gün son baxışlarında məni sevirdin
Qara divarda bəyaz təbaşirlə günəş çəkdim
Mən hələ son yüz ildə bu qədər sevməmişdim
Sənin bəbəylərin məni dərinliyinə
çəkdi
Mən hələ bu qədər dərinliydə üzməmişdim (Nəqarət:Qaraqan) Hardadır külək? Hardadır yağış? Hardadır mənim sevgilim hardadır? Hansı evdə?Ha
...
Ardını oxu >>
*~Strawberry~*  *~Strawberry~* [Off] (24.06.2011 / 12:46)
*Menim Qaranlığım*
Həyatım əllərimdə əriyən şam kimi Qaranlıq aləmimdə son ümidin yasında Göz yaşımda qəmli xatirə Əzablarımla qəlbimin pıçıltısı kəsildi
Səbrimin sonu uzaq, bu daş-kəsəkli yolda qatiləm.. Ölən qərar, uzaq səfər, belimdə illərin yükü
Səbəbsiz ağlamaqların da yastığımda nəmli izləri
Qaranlığımda şər, qıfıl, qapı, tikan, çəpər
Köməksiz əllərimlə sarımaq istədim bu qanlı dizləri
Ürək ölüb və bilmək istəmir Bu yolumun önünü tuta bilənlərin də sözünü dinləməz Bu gün külək bitər, günəş itər Buludlu göydə yelkənim küləksiz Ürəksiz tikilsin heykəlim və gözlərim bəbəksiz
Qapını bağlayın, heç kəs gəlməsin Bu gün özüm-özümlə qalmaq istərəm Ölmək istərəm, ölümü gözlərəm Ağ çiçəklə, əllərimdə qara qəzəllərimlə sətiri izlərəm
Dünya çox gözəl və çox yalançı Nəğmələr oxundu, şerlər yazıldı Hər birində körpə qəlbimin əlində can verən göyərçin
Hələ də uçmaq arzusuyla çırpınan qanadların səsində
Anladım sevgilər nağıl, nağıllar yalan Arzular tamam
Bu şəhər yad
...
Ardını oxu >>
*~Strawberry~*  *~Strawberry~* [Off] (24.06.2011 / 12:48)
*Yene Tek*
(verse: Qaraqan)
Səni çəkdim göz yaşımla ağ vərəqlərdə, günəşimi qaytar sevgilim. Dalgalar dalaşır yenə küləklərlə yol uzun, gücüm az, ev uzaq, hava buz.
Üfüqüm bəzənir qara şəfəqlərlə, ovucumda yaralı keçmişim. Bir gecə uçacam qara qanadlarla, gedəcəm qalacaq nə izim, nə tozum. Məni qızdır titrəyən əllərində, anasından küsmuş uşaq kimi. Ağlayım biraz, ağlayım, başımı qoyum dizlərinə olsun döşəy kimi. Zəhərəm şirin etməz bal məni, sevgilim gedirəm yola sal məni, Bir gecə xatirə rəflərində unudub özünü yada sal məni.. (Nəqarət: Qaraqan) Süzülür ruhuma yenə sərin payız, gölməçə beşiyim, bələyim xəzan, Həyatım ocağa atılan kağız, sən mənim günahım, mən sənin cəzan, Gəmilər ösgürürdü tüstülərlə, bu gecə yenə tək qalıb QaraQan!!! Məni sevdir, sənə sevdir, həyat onsuzda bizsizdə bilki çox kədəərlidir, Sevirəm de mənə yalandan, bir gün xoşbəxt olaq yalandan..... (2) (verse: ErranT)
Ruhum isinərdi görəndə üzüvü, əriyərdim dözümsüz şam kimi, Yağışlar yağanda damlalar ilə, elə bil
...
Ardını oxu >>
*~Strawberry~*  *~Strawberry~* [Off] (24.06.2011 / 12:56)
~QAR~
Qar yağır... Yorğun gözlərimdə keçmiş günlərin
arxivi
Dambacalar tüstülü. İnsanlardan qaçmaq..
Elə bu qarlı qış günü. Məni gizlət doğmalardan onlar ən çox sevgimi gəmirənlərdi Məni gizlət hər kəsdən məni ən az axtarnlar itirənlərdi Qar yağır. Aç pəncərəni qoy bu şaxta ciyərləri isitsin Çiy kərpicdən tikilmiş bu qəlbim qəlbimin hissini diriltsin Ya da Kiev, bir terefli qatarla uzaqlar.
Həmin uzaqlar Yenə düşmənlər, iti gülüşlər ama qucaqla yenə qucaqla Yenə sevgi filmlərinə baxmaq sənsiz, Necə soyuqdu sənsiz Necə boşdu mənsiz gündəliyin sənin. Soyunub budaqlar
Yenə uşaqlar baxçalarda qartopu.Bu şirin səsküydə yox olaydım Kaş ki məndə bu qar dənələri kimi kiçiy olsam belə çox olaydım Tək qalmaqdansa Tək qalmaqdansa Tək qalmaqdansa (verse:Qaraqan)
Qar yağır. Sonsuz yollarımıza beyaz mirvari ümidlər Yenə qar yağır. Niyə göz yaşlarını sevdim daha çox gülüşündən? Yenə qar yağır. Bəlkə göylərdəkilərin ayağ altındakı tozdu bu? Yenə qar yağır. Buz dodaqlar qaldı y
...
Ardını oxu >>
Elave edilmiş fayıl:
(17.58 kb.)
Yüklenib: 537 defe.
*~Strawberry~*  *~Strawberry~* [Off] (24.06.2011 / 13:01)
~Men Qayıdacam Can~ (Verse:PRoMete)
Kömək üçün uzanan hər əl geri boş dönür
Nəsə hər kəs agressiv, elə bil azalıb, sevgi sönüb
Yada kölgə boy atıb Üstümüzdə haqqı olan hər kəs nəsə çox minnətbaz olub Daha çox minnətdar olum Daha çox çalışım gərək cənnətdən olum
Yoxsa ki zülm-i cəhənnəm burda da var
Orda da bunu daşımalı olacaq bu boyun
Bu oyun heç-heçəyə qalmır heç vaxt Bura necə gəlmisənsə eləcə də ora gedəcəksən
Sən öl hələ səni sevəcəklər, bəlkə heykəl də qoydular Amma hələ ki, döz, qoy dərivi də soysunlar
Diri-diri basdırsalar da əsas dastan qoşsunlar (Nəqarət: Miri Yusif; AiD) Ürəyim tək deyil - parçalanmış qəlblər arasında
Həyat mənə güc verir - o xoşbəxtdi , ancaq, yuxusunda
Bu hisslər fikirlər ancaq mənə döz deyir,
Amma, mən yaşayacam... (Verse: AiD)
Həyat hər açıdan bir cür görünür Əslində necə düz görünür Əyri yolları gedən biziksə
İtən biziksə, səbəbkar kimdi? Qorxmuram ki, bitər sözlərim Bitməz nə qədər görür bu gözlərim Yanındayam, ürəyini sıxma Hara getsəmdə
...
Ardını oxu >>
Elave edilmiş fayıl:
(14.47 kb.)
Yüklenib: 535 defe.
ManGA_  ManGA_ [Off] (01.07.2011 / 02:54)
 KAGIZ HERWEYI ALMAGA QADIRDIR. Bu puldur
*~Strawberry~*, sözüne qüvvet hamina qulaq asmisam superdi. Ama yenede tsk
Наверх  Cemi mesajlar: 76

<< 1 [2] 3 4 ... 8 >>

mesajı filterle
Mövzunu yükle

topikdeki fayllar (2)

Forum
Forumda axtar

Yeniler yuxarı
Onlayn Tanışlıq: 891 / 2464