canim.az
Sevgiyə gedən yolda, yalnızlığa son!...
Daxil ol Qeydiyyat
Sayta Daxil Olun!
İstifadeçi Adı ve ya ID:

Şifre:

Meni xatırla | Qeydiyyatdan keç
Şifreni unutdun?

Son 10 mövzu

Qəzəllər
Esimm  Esimm [Off] (25.08.2010 / 17:19)
Kohne forumda bele bir movzu var idi,cox xosuma gelmisdi. Xahis edirem,artiq sohbetler olmasin,bildiyiniz qezel varsa yazin,yoxdursa oxumaniz kifayetdir.
Esimm  Esimm [Off] (25.08.2010 / 17:34)
Ne qeder esqimiz,ey gul,bele punhan olacaq? Ashikar eylemeyince ureyim qan olacaq. Ne qeder gul uzunun hesretin asiq ceksin. Ne zaman vesline bes yetmeye imkan olacaq? Bes hacan reh edecek bulbulu-bicareye gul. Ne qeder bes o feqirin isi efgan olacaq? Esqden basqa ne derd olsa,yene caresi var. Ayriliq derdine,bilmem,nece derman olacaq? Oz xosumla o qara zulfe esir oldum ozum. Bilmedim,xatirim esqinde perisan olacaq. Sen gotur mescidi,zahid bize meyxaneni ver. Kim bu isde gorek axirda pesiman olacaq?!
VETEN_GOZELI  VETEN_GOZELI [Off] (25.08.2010 / 17:36)
Cekdiyim naleden neycun oyanmaz, wirin royasina gurban oldugum?!
VETEN_GOZELI  VETEN_GOZELI [Off] (25.08.2010 / 17:37)
Meni candan usandirdi,cefadan yar usanmazmi? Felekler yandi ahimdan muradim wemi yanmazmi?!
VETEN_GOZELI  VETEN_GOZELI [Off] (25.08.2010 / 17:38)
Esimm, Super, Twk edirem
Esimm  Esimm [Off] (25.08.2010 / 17:43)
Sebr eyle,konul,mohneti-hicrane,telesme. Derd ehli yeter sebrle dermane,telesme. Kam almayacaq ayriliqa bais olanlar. Asiq yetecek sevgili canane,telesme. Yusif de Zuleyxani mehebbetle sevirdi. Saldirdi Zuleyxa onu zindane,telesme. Dunaya vefa eyleme,cox aglama,konlum. Dunya ne vefa qildi Suleymane,telesme. Pervane eger yansada semi siteminden. Semin de yaxar omrunu pervane,telesme. Zahid calisir yixmaga meyxane binasin. Mescid qalacaq eksine,virane,telesme. Gul zovqunu cekmek ebedi xare de qalmaz. Bulbul geler elbette gulustane,telesme. Gunden gune artir bu gozel huriliqaler. Dunya donecek cenneti rizvane,telesme.
Esimm  Esimm [Off] (25.08.2010 / 17:44)
VETEN_GOZELI,ureyinize yatdisa sevindi bitanem,davami var helem uzun uzadi
Esimm  Esimm [Off] (25.08.2010 / 17:52)
Her kim mehebbet ehlin salmis eziyyete. Yox ozge qargisim ona,dussun mehebbete! Menden ne bir kenara qacir,ne yaxin gelir. Kim oyredib bu qemzevu nazi ol afete? And icdim,agladim,dedim:ey gul,esirinem! Ne andima inandi,ne geldi muruvvete. Asiq gerekdir istediyi yare yalvara. Canani salsa da onu yuzlerce zillete. Yarimla xos keceydii heyatim,bu ehdeyem. Tanrimda razidir,gozelim,beyle niyyete. Mecnun vefasiz oldugunu gordu Leylinin. Terk etdi oz diyarini,uz tutdu qurbete.
Esimm  Esimm [Off] (25.08.2010 / 17:58)
Icaze ver baxim,ey gul,o qare gozlerine. Vurulmusam,ne edim,ashikare gozlerine. Qem etmerem,meni yuz defe gunde oldurersen. Baxanda birde dirillem,dubare,gozlerine. Camalin acma,gulum,qorxuram gorub uzunu. Gun olsun husnune asiq,sitare gozlerine. Gozum goturmeyir egyarlar baxanda sene. Bir ayri gozle edirle nezare gozlerine
Esimm  Esimm [Off] (25.08.2010 / 18:06)
Vefalisan,gozelim,cekdim imtahane seni. Vefada tek yetirib gerdisi-zemane seni. Bu etibar ola bilmez bir ozge dilberde. Men indi bilmisem oz konlume yegane seni. Reqibler gozune kirpiyin baxir ox tek. Vefada gosterirem her zaman numune seni. Qeribe cazibe vardir gozelliyinde senin. Beraber eylemek olmaz bir ozge cane seni. Sene beser deseler-zulm edibler haqqinde. Tebiet asiq olub,gonderib cahane seni. Deyen demisdi mene:sevgilin vefasizdir. Salar o gul yene,bir gun gelerki, qane seni.
Наверх  Cemi mesajlar: 98

[1] 2 3 ... 10 >>

mesajı filterle
Mövzunu yükle

topikdeki fayllar (1)

Forum
Forumda axtar

Yeniler yuxarı
Onlayn Tanışlıq: 853 / 3318