canim.az
Sevgiyə gedən yolda, yalnızlığa son!...
Daxil ol Qeydiyyat
Sayta Daxil Olun!
İstifadeçi Adı ve ya ID:

Şifre:

Meni xatırla | Qeydiyyatdan keç
Şifreni unutdun?

Son 10 mövzu

...Heqiqi duwunceler...
Mr RoManTiC  Mr RoManTiC [Off] (16.07.2017 / 05:15)
Qəzəl
-
Bu ömür axıra çatmır ki,keçim başqasına
Bu cahan mülkü dağılmır ki,köçüm başqasına

Ne seçirsen,yene fikrin qeti olmur bezen
Aparır nefsini ardınca seçim,başqasına

Saqi mütleq ki,biler badeyi-eşqin qedrin
Saxlar aşiqlere vermez bir içim başqasına

Ne revadır seni xatirlada peymane mene
Deyilen sağlığa yox qesden içim başqasına

Üreyimden ne keçir gördüm utandım vallah
Deyirem yaxşı ki,görsenmir içim başqasına

Qoymaram başqası çeksin qemi-Pünhanı,nece
Mene ölçülmüş olan ömrü biçim başqasına.

© Pünhan Azimli
minana  minana [Off] (11.09.2017 / 17:55)
Mr RoManTiC (31.01.2017/02:45)
"Millətim kitabı bağlayıb, kənara qoyanda, oğul-uşaq evləndirmək üçün mollaya, falçıya üz tutanda əmin oldum ki, bu xalqın savad almağa meyli olmayacaq və illər keçdikcə daha da həvəs itəcək təhsilə..
Ìndiki veziyetdi bu((
*Milena*  *Milena* [Off] (11.09.2017 / 22:36)
Düşünceler o vaxt heqiqi ola bıler ki,onu sız derk edıb sözlerde eks etdiresiz .Hansısa kopıler hec vaxt heqıqet sayıla bılmez.
Azerinka-SS  Azerinka-SS [Off] (11.09.2017 / 22:37)
 Bir kishinin namusu Sözleridir. Onlar da yalansa, o kishi namussuzun önde GeDenidir.!
heqiqeti sevirem aci olsa bele
ПользоватеЛ_Х  ПользоватеЛ_Х [Off] (11.09.2017 / 22:38)
Meselen ozumden goturum burda agzima gelen kommentderi yaziram soyuwlu zad sonra kim menle taniyir deyir ki Orxan sen ele eyni zibilsen ))Cunki men oldugum kimiyem her yerde inbox forum ferq etmir))
NeFesiM__oL  NeFesiM__oL [Off] (12.09.2017 / 01:27)
 Heç Bir Dil Hesreti İzah Edecek Qeder Güclü Deyil,Buna Görede İnsan Darıxdıqca Sessizleşir..
Mr RoManTiC, Allah sebrivi bol elesin bu nedi a gözüm qaraldı)
_K_O_T_İ_K_  _K_O_T_İ_K_ [Off] (12.09.2017 / 01:41)
Lazimsiz duwuncelernen beynimi Doldurmamaqa caliwiram.
EVAMELISSA  EVAMELISSA [Off] (09.11.2017 / 17:33)
Maraqli fikirler oxudum
Mr RoManTiC  Mr RoManTiC [Off] (10.11.2017 / 23:52)
*Milena*, Yeni bu gozel fikirleri kimse yazibsa ve men bura atmiwamsa zovqume gore bu O anlama gelmez ki,muellifin duwuncesi yalandi,yalniwdi...
Oz duwuncelerimi fb-da paylawiram ya da polis bolmelerinde... )))
Mr RoManTiC  Mr RoManTiC [Off] (13.11.2017 / 22:44)
Istirem ki bir aktual movzuya toxunum "QADIN VE KIWI HUQUQLARININ,HAQQLARININ BERABERLIYI HUMANISTLIK,ONLARIN VEZIFELERI"
Nezere alin ki bu menim wexsi duwuncemdi wexsi fikrimdi oz dunya goruwume gore yaziram bunlari...
Demeli bele Net olaraq qeyd eliyim ki Qadin ve Kiwi beraber deyil Birinci dini yanawmasin aciqliyim: Adini ALLAH yaradib ki,Kiwi onu qorusun nesli artsin ve sevgi yaransin insanlarin arasinda... Dinde bele bir wey var qiz uwagi ile muveqqeti kebin baglamaq olar ama wert var yeyesinin raziligi olnannan sonra yeyesi atasi,qardawi,emisi,banasi v obwim qan qohumlarindan yalniz kiwiler... Burdan bele cixir ki Qadin ozbawina deyil ALLAH qadini bu dunyada KIWILERE tapwirib ve ebes yere dimiyibler ki qizi ozbawina qoysan ya halvaciya geder ya zurnaciya... Yeni her bir qadinin ve kiwinin kecid dovru var hemin vaxtlarda onlar daha cox ehtirasli olurlar ve bir qiz ozbawina hansisa oglanla munasibetde olarsa bu onuncun yaxwi neticelenmeye de biler... Sozumun cani din bize di
...
Ardını oxu >>
Наверх  Cemi mesajlar: 58

<< 1 [2] 3 4 ... 6 >>

mesajı filterle
Mövzunu yükle

topikdeki fayllar (10)

Forum
Forumda axtar

Yeniler yuxarı
Onlayn Tanışlıq: 913 / 1062