canim.az
Sevgiyə gedən yolda, yalnızlığa son!...
Daxil ol Qeydiyyat
Sayta Daxil Olun!
İstifadeçi Adı ve ya ID:

Şifre:

Meni xatırla | Qeydiyyatdan keç
Şifreni unutdun?

Son 10 mövzu

Deyerli fikirler, melumatlar... (Maraqlıdır)
Ardarazli  Ardarazli [Off] (21.10.2021 / 00:15)
“Bəlkə də axtardıqlarını məndə tapmadın. Amma məndə tapdıqlarını ömrün boyunca başqalarında axtaracaqsan.”
Anar - “Beşmərtəbəli evin altıncı mərtəbəsi”
Ardarazli  Ardarazli [Off] (21.10.2021 / 00:20)
Bəzi kişilər qadınları anlamağa çalışırlar, bəziləri isə bundan daha sadə mövzuları anlamağa çalışır, məsələn nisbilik nəzəriyyəsi kimi.
Albert Eynşteyn
!=!DEVIL MAY CRY!=!  !=!DEVIL MAY CRY!=! [Off] (23.10.2021 / 07:11)
 ❋Ne SaYaNiN QuLuYaM Ne SaYMaYaNiN aGaSi ALLAHIN QuLuYaM SoZuMuN aGaSi❋
Həyat bu qədər sadədir.
Elave edilmiş fayıl:
tepenye.mp4 (797.59 kb.)
Yüklenib: 549 defe.
Ardarazli  Ardarazli [Off] (12.12.2021 / 08:58)
“Ringelman effekti” və ya "Coxluq p*xluqdur"
1927-ci ildə bir sıra maraqlı eksperimentlər həyata keçirilsə də, nəticəsi barədə çox az insan məlumata sahibdir. Əbəs yerə. Bu təcrübələrin nəticələri psixologiyada “Ringelman effekti” adı ilə yadda qalmışdır.
Eksperimentlər bundan ibarət idi: Ən sadə insanlar sınağa cəlb olunur və onlardan ağırlıq qaldırması tələb olunur. Hər bir şəxs üçün qaldıra biləcəyi maksikum çəki təyin edilir. Bundan sonra isə insanlar qrup halında birləşdirilir və getdikcə qrupdakı insanların sayı artırılır.
Gözləntilət aydın idi: əgər 1 insan çərti olaraq 100 kq yük qaldıra bilirdisə, 2 nəfər birgə 200, yaxud daha çox yük qaldırmalı idi. Axı belə bir anlayış mövcuddur ki, qrup işi daha çox şeyə nail olmağa kömək edir. Bu fikir hələ də qüvvədədir və fəal olaraq dəstəklənir.
Lakin nəticə barədə bir daha düşünməyə dəyər. İki insan öz fərdi göstəricilərindən cəmi 93%-ni sərgiləmişlər. 8 nəfərdən ibarət qrup isə öz gücünün yalnız 49%-ndən istifadə etmişdir.
Sözüge
...
Ardını oxu >>
!=!DEVIL MAY CRY!=!  !=!DEVIL MAY CRY!=! [Off] (13.12.2021 / 14:53)
 ❋Ne SaYaNiN QuLuYaM Ne SaYMaYaNiN aGaSi ALLAHIN QuLuYaM SoZuMuN aGaSi❋
VALİDEYİN DİKTATURASIRövşən. 52 yaş. Rusiyada yaşayırdı. O mühitdə uğurlu idi. Atası “öləcəm” gəl deyə sıxışdırdı. Gəldi. Bura göndükdən sonra sanki peşəkar həyatı söndü. Özünü tapa bilmir. Atası uğrunda xaricdəki karyerasını qurban verdi. Amma atası razıdır ki, oğlu yanındadır.Leyla. 34 yaş. Anasının toyda seçdiyi oğlanla ailə qurdu. Daha doğrusu, ərə getdi. 3 övladı var. Tanımadığı və anasının istədiyi bir oğlanla ailə quran Leylanın bu dünyada həyatı iki hissəyə bölünüb – həyat yoldaşına xidmət etmək və uşaqlara baxmaq. Özü üçün artıq uzun müddətdir ki, yaşamır. Amma anası rahatdır ki, qızı zamanında ərə getdi, evdə qalmadı.Rauf. 40 yaş. Mühəndis olmaq istəyirdi. Atası və anası “müəllim ol, başuvu sal aşağı, işlə, səsün çıxmasın” sözləri ilə onu sıxışdıraraq müəllim etdi. Bədbəxt müəllimdir. Amma atası və anası rahat gözlərini yuma bilərlər – oğullarının stabil maaşlı işi var.Zəhra. 45 yaş. İllərdir həyat yoldaşı ilə bir evdə iki düşmən kimi yaşayırlar. Amma atası boşanmasına icazə ...
Ardını oxu >>
Ardarazli  Ardarazli [Off] (01.01.2022 / 00:12)
Yeni iliniz mübarək
Ardarazli  Ardarazli [Off] (09.01.2022 / 08:37)
1980-cı ildə Almaniya MayerWerft gəmiqayırma zavodunda inşa edilən Estoniya bərəsi 1994-cü ildə qəzaya uğrayaraq batır və nəticədə 852 nəfər həlak olur, 137 nəfər isə qəzadan qurtulur.
Sahilə yaxın məsafədə su alması səbəbilə dolaraq batan feribot, gəmi mühəndisləri, texniki mütəxəssislərlə yanaşı, eyni zamanda ölənlərin gəmidə qalma səbəbi ilə bağlı davranış psixologiyası mütəxəssisləri tərəfindən illərlə araşdırılır.  
Ölənlərin ailələri ilə görüşüb keçmişlərini araşdırıblar. Ölənlərin 98%-nin üzmə qabiliyyətlərinin olduğunu bildirən mütəxəssislər son olaraq qəzadan qurtulanlarla görüşüblər. 
Ortaya çıxan nəticə - Feribot 28 sentyabr gecə 00:50 də sərt dalğalar səbəbindən su almağa başladı. Feribota daxil olan sular 50 sm yüksəkliyə çatdı və bərə bir tərəfə əyilməyə başladı. Su miqdarı yüksəlməyə başladıqca təxliyyə əməliyyatı başladı. Ancaq, 989 nəfər sərnişindən sadəcə 137-si su almağa başlayan kimi gəmini tərk etdi. 
Geri qalan 852 sərnişin isə gəmi kapitanının: "Təşvişə düşmə
...
Ardını oxu >>
Ardarazli  Ardarazli [Off] (09.01.2022 / 08:38)
İsrailin keçmiş prezidenti Şimon Peresin Vladimir Putin haqda dedikləri:
2015-ci il:Şimon Peres: Mənim Putinlə yaxşı ünsiyyətim var. Bizim bu yaxınlarda baş tutmuş görüşələrimizin birində söhbətimizin qısa təfərrüatı belə idi:
Mən ona dedim: “Sizin 63 yaşınız var, mənim 93. Deyin, yaxın 30 ildə Siz nəyə nail olmaq istəyirsiniz? Siz nəyin uğrunda mübarizə aparırsınız? Siz Amerikanı hövsələdən çıxarmağa ümid edirsiniz?”
O deyir: “Yox”
Mən: “Amerika Rusiyanın bir hissəsini istəyir? Yox. Obamanı axıra kimi başa düşməmək probleminiz var?”
O deyir: “Siz, nə üçün soruşursunuz?”
Mən dedim: “Qulaq asın, mən casus deyiləm, mənimlə hər şey barədə danışa bilərsiniz”
O deyir: “Siz nə fikirləşirsiniz?”
Mən: “Sizin nə etməyinizdən asılı olmayaraq, Amerika udacaq”.
O: “Nə üçün?” – deyə, soruşdu.
Mən: “Ona görə ki, onlar xoşbəxtdirlər, Siz isə yox!”.
Davam etdim: “Amerikalı səhər yuxudan durarkən, nəyi görür? Cənubda Meksikadır və onlar meksikalıları öz ölkələrinə qəbul edirlər. Şimalda Kana
...
Ardını oxu >>
deyiş. Ardarazli (09.01 /08:38) [1]
Taksi_V_Ray  Taksi_V_Ray [Off] (10.01.2022 / 12:53)
Ardarazli (09.01.2022/08:38)
İsrailin keçmiş prezidenti Şimon Peresin Vladimir Putin haqda dedikləri:2015-ci il:Şimon Peres: Mənim Putinlə yaxşı ünsiyyətim var. Bizim bu yaxınlarda baş tutmuş görüşələrimizin birində söhbətimizin
Gorunur Peresinde sozu bu ograsha chatmadi..helede ishgalchi siyasetini davam etdirir . Mene ele gelirki yebi esrin Rus imperiyasini qurmaq isteyir. Gedishat onu gosterir
_He_Y_At_  _He_Y_At_ [Off] (13.01.2022 / 22:05)
duz neye deyirlər?
saniyeye,deqiqeye, saata
saat necedi brat?
Saat 2'di
sende saat necedi?
2'e qalib
Senin saatin işləmir
Наверх  Cemi mesajlar: 5429

<< 1 ... 537 538 [539] 540 541 ... 543 >>

mesajı filterle
Mövzunu yükle

topikdeki fayllar (90)