canim.az
Sevgiyə gedən yolda, yalnızlığa son!...
Daxil ol Qeydiyyat
Sayta Daxil Olun!
İstifadeçi Adı ve ya ID:

Şifre:

Meni xatırla | Qeydiyyatdan keç
Şifreni unutdun?

Son 10 mövzu

Deyerli fikirler, melumatlar... (Maraqlıdır)
SiSeRoN  SiSeRoN [Off] (28.03.2018 / 15:52)
Minnetdaram sukaaaaa
Ardarazli  Ardarazli [Off] (28.03.2018 / 20:19)
Amazon-un qurucusu və CEO-su Jeff Bezos 112 milyad dolarlıq sərvətiylə Forbes-in dünyanın ən varlı insanları siyahısında Bill Gates-i taxdından salaraq ilk sırada yer aldı. Bezos 100 milyard dollardan çox sərvətə sahib olan ilk şəxs oldu.
Bir şeyi qeyd edək ki,Bezos Amazon şirkətinin layihəsini ilk dəfə işlədiyi şirkətə təqdim edərkən layihəsi qəbul olunmamışdı və o buna görə istefa vermişdir .1995-ci ildə internet üzərindən kitab satmaq üçün qurulan şirkət indi dünyanın ən nəhəng şirkətlərindəndir.
Arzularınızdan heç vaxt imtina etməyin , o zaman onlar sizi hədəflərə doğru aparacaq
Zeqqumagaci  Zeqqumagaci [Off] (28.03.2018 / 20:30)
 Insan insani ya tamamliyamada yada tam anlayamadi..
İşıq dalğaları ilə internetin yayılması hal-hazırda aktual olan və təkminləşdirilən bir texnologiyadı. Light Fidelity və ya Li-Fi
adlanan bu texnologiya qlobal şəkildə Philips şirkəti tərəfindən istifadə edilməyə başladı.
Philips şirkətinin Li-Fİ sistemi armaturlarla əlaqəli bir sistem olub, LED lampaların bu armaturları istifadə edərək işıq spektrumu vasitəsilə yüksək həcmli məlumat ötürməsini təmin etməyə əsaslanır. Alınan işıq isə cihaza bağlanan USB çevirici vasitəsilə internetə çevriləcək.
Li-Fi vasitəsilə 1 saniyədə 224 Gb həcmində məlumat ötürmək mümkündü.
Bu texnologiyanın digər bir üstünlüyü işıqın parlaqlığı artdıqca ötürmə sürətinin də artmasıdır. Buna əsasən 1 saniyədə 224 gb
məlumatı ötürəcək qədər yüksək səviyyələrdə sürətlərə çatmaq mümkün oldu. Qısaca izah etsək, siz 1 saniyədə 20 film , və ya 10-15 arası böyük həcmli AAA tipli oyunları endirə bilərsiz. Li-Fi texnologiyasının Wi-Fi'dən digər üstünlüyü odur ki, Wi-Fi dalğalarının problem olduğu ərazilərdə Li-Fi prob
...
Ardını oxu >>
~_DemounT_~  ~_DemounT_~ [Off] (29.03.2018 / 00:52)
Zeqqumagaci (28.03.2018/21:30)
İşıq dalğaları ilə internetin yayılması hal-hazırda aktual olan və təkminləşdirilən bir texnologiyadı. Light Fidelity və ya Li-Fiadlanan bu texnologiya qlobal şəkildə Philips şirkəti tərəfindən istifa
Maraglidi
Yss  Yss [Off] (29.03.2018 / 14:23)
Evi dolandırmaq peshə , sənətə daxil esilməsə də bir sənətkarlıqdı
Ardarazli  Ardarazli [Off] (29.03.2018 / 14:42)
Qırxayağın neçə ayağı var?

Mərc edib 30-dan tutmuş 750-yə qədər rəqəmi desəniz, uduzmazsınız. Bircə 40 rəqəmi üzərində israr etməyin. Çünki tədqiqatçılar məhz 40 ayağı olan qırxayağı hələ tapmayıblar.
Elmə 13 minə qədər qırxayaq növü məlumdur. Bunlardan 11-nin qazıntılar zamanı qalıqları aşkar edilib. Qalan növlər bu gün də mövcuddur. Növündən və yaşından asılı olaraq bu həşəratların ayaqlarının sayı dəyişir. Təzə doğulmuş qırxayağın cəmi bir neçə cüt ayağı olur. Sonradan onları sayı sürətlə artır.
Bəs niyə onlara belə qəribə ad qoyublar?
İş ondadır ki, 40 rəqəmi(türklərdə "qırx", "kırk", ruslarda səslənməsinə görə ona yaxın olan "sorok") bir vaxtlar bəzi xalqların dilində təkcə konkret say bildirməyib, həm də sayı məlum olmayan çoxluq ifadə edib. Məsələn, rus dilində "sorok sorokov", yəni qırx dəfə qırx, 1600 yox, "saysız-hesabsız" anlamına gəlir.
İngilis dilində isə qırxayaqlar dəstəsini Myriapoda adlandırırlar. Yunan sözü olan "miriada" - 10000 deməkdir. Doğrudur, on min ay
...
Ardını oxu >>
Ardarazli  Ardarazli [Off] (07.04.2018 / 15:24)
"Bir dəfə bir nəfərə 50 lirə borcum vardı. Bilirəm ki, bu gün gəlib istəyəcək. "Tan" qəzetində müxbir və köşə yazarı işləyirdim. Getdim müdirin yanına, dedim mənə 50 lirə avans verin, borcum var, bu gün borc sahibi gəlib istəyəcək. Müdir soruşdu nə vaxt gələcək. Saat 10 idi, dedim 11- də gələcək. Dedi get, 11- də gəl, verərəm.
Dedim indi verin, sonra nə olar, nə olmaz. Müdir dedi:
- Oğlum, saat 11- dək borc sahibi ölə bilər, mən o pulu sənə verməkdən qurtularam. Və yaxud sən ölərsən, mən yenə qurtularam. Get, 11- də gəl.
Dedim:
- Müdir, mənim bəxtim yoxdu. Nə adam ölər, nə mən ölərəm, tərslikdən sən ölərsən, mən adama borclu qalaram. Xahiş edirəm indi verin".

Əziz Nesin

deyiş. Ardarazli (07.04 /15:24) [1]
SiSeRoN  SiSeRoN [Off] (07.04.2018 / 16:35)
Ardarazli (07.04.2018/16:24)
"Bir dəfə bir nəfərə 50 lirə borcum vardı. Bilirəm ki, bu gün gəlib istəyəcək. "Tan" qəzetində müxbir və köşə yazarı işləyirdim. Getdim müdirin yanına, dedim mənə 50 lirə avans verin, borcum var, bu g
Yss  Yss [Off] (08.04.2018 / 21:05)
Hər ürək daşlyanın adl deyil inanlıq
~_DemounT_~  ~_DemounT_~ [Off] (09.04.2018 / 06:00)
Yss (29.03.2018/15:23)
Evi dolandırmaq peshə , sənətə daxil esilməsə də bir sənətkarlıqdı
Allah yetirir desem ne deyersen mene?)
Наверх  Cemi mesajlar: 5429

<< 1 ... 428 429 [430] 431 432 ... 543 >>

mesajı filterle
Mövzunu yükle

topikdeki fayllar (90)

Forum
Forumda axtar

Yeniler yuxarı
Onlayn Tanışlıq: 820 / 4425