canim.az
Sevgiyə gedən yolda, yalnızlığa son!...
Daxil ol Qeydiyyat
Sayta Daxil Olun!
İstifadeçi Adı ve ya ID:

Şifre:

Meni xatırla | Qeydiyyatdan keç
Şifreni unutdun?

Son 10 mövzu

(Sence insanin taleyi öz elindedi?) yoxsa (herkesin öz alin yazisi var?)
_K_O_T_İ_K_  _K_O_T_İ_K_ [Off] (11.02.2016 / 14:14)
Butun Muselmanlarin Son yeri cennet olacaq.
Gunahlarinin cezasin cekib bitirenden sonra Cehennemde ALLAHIN emri ile Korcurulecekler cennete.
Sadece cehennemnen Gelen Muselmanlarin Alninda damga olacaq.
Onlar ferlenecek o biri Insanlardan.
_K_O_T_İ_K_  _K_O_T_İ_K_ [Off] (11.02.2016 / 14:10)
Реssimist89 (09.02.2016/10:49)
Kimlerin cennete,kimlerin cehenneme gedeceyi barede orda chox gozel yazilib.Qurani diqqetle oxusan sualina tam gozel cavab tapa bilersen.amma ozunden mena chixarmaq olmaz Qurandan Imamlarimizin tefsir
Sualima cavab ala bilmedim.
Sen dediyin bawqadi men soruwduqum bawqa.

Men soruwuram ki,1 deqiqelik sehvim ucun niye 100 il yanacam cehennemde.
Bu edaletli ceza sayilir?
Bir sehv ucun 100 il 1000 il yanmaq?
DerSkiY_  DerSkiY_ [Off] (11.02.2016 / 13:39)
 Kakтus və Lavinia
Alin yazim yazilib ) oz elimde nece ola bilerki)
Fikirkewim misalcun men yolla gedirem duz davam edib evime gelib cixa bileremde amma yolda aglimdan biranliq kecur men girirem bir eve ordan ogurluq edirem ve gelib meni polis tutur hemin gecemi ve ondan sonraki gecelerimi evde yox hebsde kecire bilerem amma etmirem beynimden keceni duz gelirem eve bu alin yazisidi insanin oz elinde olan birwey deyil men bunu etmiyib bunu ederem deye biler insan amma alin yazisi imkan vermir o bir anliq beynine getirdiyi fikiride yerine getirmeye cunki agili derrakeni hereketi fikri insana Allah verib menin fikrim budu
~_DemounT_~  ~_DemounT_~ [Off] (11.02.2016 / 05:48)
Oz elindedi
DerSkiY_  DerSkiY_ [Off] (09.02.2016 / 12:17)
 Kakтus və Lavinia
Tekrar yazmaqdan bezdim )
Реssimist89  Реssimist89 [Off] (09.02.2016 / 10:49)
_K_O_T_İ_K_ (09.02.2016/10:29)
Niye gore bizim sehvlerimizin Gunahlarimizin cezasi agirdi?Meselen Qurandan Yazilib ki,O dunyada Inkir minkir Gelir Kecir Adamin yaninnan qazanda yana yana.....Yalvarirsan ki,gedib ALLAHDAN bagiwlanma
Kimlerin cennete,kimlerin cehenneme gedeceyi barede orda chox gozel yazilib.Qurani diqqetle oxusan sualina tam gozel cavab tapa bilersen.amma ozunden mena chixarmaq olmaz Qurandan Imamlarimizin tefsirine baxmaq lazimdi.

Bax hesab eleki qar ve chovgundu,sen mashinlasan men ise mashinsiz.ne qeder mene tekid edirsenki gel seni aparim,saatlarla mene deyirsen amma men her defe bir behane tapib senin mashinina minmirem.axirda sen gozun arxada qalib mashini surub gedirsen.
Indi burda gunahkar kim sayilir men soyuqdan dondugum uchun?
Bax hemin sebeb insani cehenneme aparan sebebdi.
Buyrulubki siz ne gunah etsez ele gunahiniz muqabilinde ceza alarsiz,amma yaxshiliga onun 5 qatin.gor insan ne qeder pis insan olmalidirki o etdiyi yaxshiliqlar pislerinden a
...
Ardını oxu >>
Yss  Yss [Off] (09.02.2016 / 10:41)
_K_O_T_İ_K_ (09.02.2016/10:29)
Niye gore bizim sehvlerimizin Gunahlarimizin cezasi agirdi?Meselen Qurandan Yazilib ki,O dunyada Inkir minkir Gelir Kecir Adamin yaninnan qazanda yana yana.....Yalvarirsan ki,gedib ALLAHDAN bagiwlanma
Cavab veren tapilar)
_K_O_T_İ_K_  _K_O_T_İ_K_ [Off] (09.02.2016 / 10:29)
Yss (09.02.2016/10:11)
Biz Allahu Tealaya soz vermishik. ..Bu sozu vermeyimize baxmayaraq bize irade de verib..bu irade Allahu tealnin gonderdiyi weriete tabe olub-olmamaga baglidi. .Tabe olan Cennete, tabe olmayan Cehennme
Niye gore bizim sehvlerimizin Gunahlarimizin cezasi agirdi?
Meselen Qurandan Yazilib ki,O dunyada Inkir minkir Gelir Kecir Adamin yaninnan qazanda yana yana.....Yalvarirsan ki,gedib ALLAHDAN bagiwlanmaqimizi xaiw etsin.
Gedir 1000 ilden Sonra qayidir deyir ki,YOX.
Sual Niye 1 gunahin cezasi 100 ildi 1000 ildi.
Biz o qeder yawamiriq Axi bu dunyada hec.
Yss  Yss [Off] (09.02.2016 / 10:11)
_K_O_T_İ_K_ (09.02.2016/09:42)
Men Hecneyi inkar etmirem.Sadece bilmediklerimi deqiqlewdirmek isteyirem.Burda gunah iw Gormuruk.Yazirsan ki,ALLAHIN aciqina gede biler yeni ki,Dine wekk sayilir..gunaha batmaq Istemirsen...Qurandan S
Biz Allahu Tealaya soz vermishik. ..Bu sozu vermeyimize baxmayaraq bize irade de verib..bu irade Allahu tealnin gonderdiyi weriete tabe olub-olmamaga baglidi. .Tabe olan Cennete, tabe olmayan Cehennme..Lakin Allahu Teala qullarini en yaxshi taniyandir..Umid edirik..niye edirik? Cunki Allahu teala bizim evvelceden neyi secdiyimizi bilir..En dogrusunu Allah bilir.Men bu qeder deye bilerem..Sende razilash)
_K_O_T_İ_K_  _K_O_T_İ_K_ [Off] (09.02.2016 / 09:52)
Birimde Gwzdiyim qiz kilseye gedirdi dedi gedey mende Maraqcun girdim gorum Hele Proses nece olur Dua prosesi.
Neyse Pop (Bularin Mollasi)
Daniwdi daniwdi daniwdi tanrinin oglu Tanri daniwir ozuycun......
Bu qizda Suallar verir bezi suallarindan....
Axirda qayitdim dedim Olar Size Bir sual vedim ?
Dedi elbette...
Dedim Biblya (Incir)
Kitabi Hansi sozlernen bawlayir ?
Pop qayitdi ki,Tanri Ne dogan nede Dogulandir.

Dedim onda Ne camaatin Beynin Qurudursan burda uc saatdi ))))
Dedim onda nece Isus (isa)onun oglu ola biler gah bele deyirsen gah bele ))))
Qovdu meni kilseden ))))cavab vere bilmedi.
Наверх  Cemi mesajlar: 297

<< 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30 >>

mesajı filterle
Mövzunu yükle

topikdeki fayllar (2)

Forum
Forumda axtar

Yeniler aşağı
Onlayn Tanışlıq: 908 / 4622