canim.az
Sevgiyə gedən yolda, yalnızlığa son!...
Daxil ol Qeydiyyat
Sayta Daxil Olun!
İstifadeçi Adı ve ya ID:

Şifre:

Meni xatırla | Qeydiyyatdan keç
Şifreni unutdun?

Son 10 mövzu

Din Yoxsa Valideyn?
TULYAQA  TULYAQA [Off] (07.02.2012 / 01:37)
Bularin iwi derdi yoxduyey fikirlewdiyi suala bax
Behruz_hesen  Behruz_hesen [Off] (07.02.2012 / 01:44)
dinini atdin kime gereksen, valideynini atdin ne zibilsen? Ehhh
EKVILIBRIUM  EKVILIBRIUM [Off] (30.03.2012 / 18:21)
Salam aleykum. bir gun atam namaz vaxti mene 1 is tapsirdi. amma men namazi qilandan sonra tapsiriqini yerine yetirdim. Atam gulumsuyub getdi.Seheri gun bu meseleni oz Ustadima danisdim. Ustadim buyurdu ki, gerek Atanin sozune 1 ci emel edeydin. sorusdum axi namaz daha ehemiyyetli deyilmi? dedi ki, namazi vaxtinda qilmaq mustehebdir. onu sorada qila bilerdin amma atanin sozune baxmaq vacibdir.bu sozlerden sonra ele bilirdim valideyn ne dese gerek emel edim hetta meni pis yola ceksede. amma bir gun ustadim bu yalnis nezerlerime aydinliq getirdi. ve dediki, Eger Ata ve ana seni sirke, gunaha cekirse olara tabe olma.! Ata Anayada Allahin emrine gore itaet edirik. ona gorede hec subhesiz dinimi secerdim.
Herweyaxwiolacaq  Herweyaxwiolacaq [Off] (30.03.2012 / 18:34)
EKVILIBRIUM, Fikirle tamamile raziyam
Behruz_hesen  Behruz_hesen [Off] (30.03.2012 / 19:24)
EKVILIBRIUM, ata yerde insanin allahidir, atanin sozunden cixmaq olmaz. Ama ata seni dinden cekindirerse,o zaman ona yalan daniwmaq olar.
Lady_LiLiYa  Lady_LiLiYa [Off] (30.03.2012 / 19:47)
Islamda Allah buyurduglari nelerdi?
namaz qilmag-namazi niye qiliriq?etdiymiz sehvleri Allahdan bagwlamasi ucun dua edirik..yeni birsozle ruhumuzu pisliklerden temizleyir...
oruc tutmag-niye?orucdu insan kufur etmekden cekinir....sebr etmeyi oyrenir....
sedeqe vermek-insanlari boluwmeyi paylawmagi oyredir,kasiblara sevinc bexw etdirir...
icki icmemek-icki icen insan oznu idare ede bilmir!

Valideyinim eger icki icirse,exlaqsizliq ederse men onlara deyil haqqa itaet ederem!sirf Allahdan qorxdugum ucun deyil,exlaq yolu,haqq yolu nedirse onu sevdiyim ucun!
Denis*  Denis* [Off] (30.03.2012 / 20:17)
Dinimiz bele buyurubki,ata-ana ne deyirse deki,bas uste amma qelblerini qirma amma oz dogru bildiyini et.Eger gorurukseki,ana-ata neise dogru demir,yalnisa surukleyir,olarin qelbini qirmaqdan oz dogru bildiyimizi etmeliyik.Onagorede Dinimi secerdim.
Yss  Yss [Off] (19.08.2016 / 21:12)
Allahu Teala Musa eleyhissalama bele vehy gonderdi:Ata-anasinin sozunu dinlemeyib Menim emrilerimi yerine yetirenleri emri dinlemeyenlerden yazaram. Menim emrimi yerini yetirmeyib ana-atasinin sozunden chixmayanlari emri dinleyenlerden yaziram.
Yss  Yss [Off] (19.08.2016 / 21:13)
Ata-ananin haqqi hamidan boyukdur.Ovladinda
Yss  Yss [Off] (19.08.2016 / 21:15)
Ovladind ferzi -ayin olmadiqca onlara itaet etmelidir
Наверх  Cemi mesajlar: 156

<< 1 ... 13 14 [15] 16 >>

mesajı filterle
Mövzunu yükle

Elave edilmiş fayl yoxdur

Forum
Forumda axtar

Yeniler yuxarı