canim.az
Sevgiyə gedən yolda, yalnızlığa son!...
Daxil ol Qeydiyyat
Sayta Daxil Olun!
İstifadeçi Adı ve ya ID:

Şifre:

Meni xatırla | Qeydiyyatdan keç
Şifreni unutdun?

Son 10 mövzu

SuaL
AHURAY  AHURAY [Off] (29.12.2014 / 12:08)
Black_Attack, Allah bir tek insancun butun kainati yartdi..insanida ozucun...
Black_Attack  Black_Attack [Off] (29.12.2014 / 12:10)
 Три вещи никогда не возвращаются обратно: Время, слово, возможность.
AHURAY, yoo olmadıkı ollarda bizim kimididə icir yeyir və.s
onda olları nöc yaradırdı
voşe bir insandısa donuz ətin nöc haram bilirdi lənətlənmiş heyvan olirdu donız
Yss  Yss [Off] (29.12.2014 / 12:14)
AHURAY (29.12.2014/12:08)
Black_Attack, Allah bir tek insancun butun kainati yartdi..insanida ozucun...
Allahu Tealanin insana ehtiyaci yoxdu)
AHURAY  AHURAY [Off] (29.12.2014 / 12:18)
Black_Attack, Bizim duwunce ehatemiz oqeder deyilki Allahin iradesini sorquluyaq...insan yaradiliwda cenab Allahin secdiyi en ustun varliqdir...ama qalanlariysa insanin yawamasi ve nesl artirmasicun lazimi varliqlardir ..Allah hazir qidada vere bilerdi..ama bu insanin yaraniwindan bugune kimi ele bir sistem quruluwudurki hamisi zencirvari olaraq ekosistemi qoruyaraq insana qulluq edir..baliqlar..agaclar..mal heyvan..ve hetta en balaca mikro orqanizmler hamisi bu sistemde sirf insanin qullugunda..donuzun oz varligi bele hansisa bakteriyanin def olunmasina vasitecidi..ama eti yeyilmez..it ce pulsuz baliqlarda bele..eyni haldaki oz yawamlarindadilar en son insan deyilen varliqa qulluq edirler..agac bele havani temizleyir..qurana baxsaq 99% ayeler insani duwunmeye cagirir...
AHURAY  AHURAY [Off] (29.12.2014 / 12:20)
Yss, Men demedim ehtiyaci var..!!dedim ozucun yaratdi...quranda buyururki; cinleri ve insanlari mene(Allaha) qul olsunlar diye yaratdim.
Yss  Yss [Off] (29.12.2014 / 12:26)
AHURAY (29.12.2014/12:20)
Yss, Men demedim ehtiyaci var..!!dedim ozucun yaratdi...quranda buyururki; cinleri ve insanlari mene(Allaha) qul olsunlar diye yaratdim.
Bes niye werietin tabe olmagini isteyir Allah?! O ki Ol dedikde her wey olur?!
AHURAY  AHURAY [Off] (29.12.2014 / 12:29)
Elbette Allahcun ol olma an meselesidir ..sirf bunlardan meqsed insanin butun bu quruluw haqda duwumesidir...weriet dediyimiz sadece insanlarin hamisinin riayet etseler xowbext olmalaricun werait yaradir...kimse bawkasinin hedd hududuna tecavuz etmeden.
AHURAY  AHURAY [Off] (29.12.2014 / 12:35)
Yss, Vurgulayimki weriet hetta ferdi ve cemi saglamigin qarant eliyir...hem cismi hem ruhi..misalcun gecen ay bir qati yehudi alim tapdiki kadin bowandiqdan 3ay sonraya kimi eks yoldawinin xromozomlari bedeninde qalirmiw ve hetta o bu terminle tapdiki yoldawi ona xeyanet eliyibmiw...maraglisi budurki 21il once olunan xeyanetin ustun acdi.bu meseleni quranda telaq suresin oxuyurken ordaki hokmden goturub arawtirmaya bawlamiwdi.
Black_Attack  Black_Attack [Off] (29.12.2014 / 13:55)
 Три вещи никогда не возвращаются обратно: Время, слово, возможность.
AHURAY, bulları bildim bir canlını,digər canlıycun yem olaraq yaradılıb?
semra__  semra__ [Off] (29.12.2014 / 14:35)
Black_Attack (29.12.2014/11:59)
semra__, əməlinnən tutmuş imanına kimi
Emeli saleh heyvanlar hansilardi? Umumiyyetle hauvanlarda instinkit var, ona esasen yadhiyib olurler.
Наверх  Cemi mesajlar: 66

<< 1 2 [3] 4 5 ... 7 >>

mesajı filterle
Mövzunu yükle

Elave edilmiş fayl yoxdur

Forum
Forumda axtar

Yeniler yuxarı
Onlayn Tanışlıq: 893 / 3883