canim.az
Sevgiyə gedən yolda, yalnızlığa son!...
Daxil ol Qeydiyyat
Sayta Daxil Olun!
İstifadeçi Adı ve ya ID:

Şifre:

Meni xatırla | Qeydiyyatdan keç
Şifreni unutdun?

Son 10 mövzu

Ömer heqiqeten Hz.Eli (e) ye düşmen olub?
touch_me_  touch_me_ [Off] (06.09.2016 / 07:23)
HaRMoNY (05.09.2016/23:37)
Allah bilir.. lenetlemek duzgun deyil..
Yoxe sen ne daniwirsan vacibdiye lenetlemey ele wey olar sende iwin gucun yoxdur bes bir birmizi nece qiracagiq-)
Yss  Yss [Off] (06.09.2016 / 09:57)
Pala (05.09.2016/04:37)
Yss, Allah Quranda zalimleri lenetleyir,buyrur"elel lenetullah elel qevmiz zalimin"Ömerde zalim olub,demek onuda lenetleyir,men Allah buyurani deyib Ömere lenet deyirem
Eledir.Zalimlara, fasiqlere ve bidet sahiblerine lenet olsun deyilir.Sheriet terefinden bildiren lenet, Firon ve Ebu Cehl kimilere icaze var.Omer radiallahu anha , siz dediyniz kimi zalim olubsa da, o ki Islam dinini qebul edib
Lenetullah demek dogru deyil.Hettda, Resulullah aleyhi ve sellem bir qovmin adini chekib, onlari lenet etdi, chunki bilirdi muselman olmayacaqlarini.Bir yehudiye :Sene lenet olsun demek bele zererli ola biler, olmemishden evvel muselman olub, cennetliklerden de yaxshi ola biler.Ya da bele eksi yazim, bir muselmana Allah sene merhemet etsin deyirik.Halbuki, onun murted olub olmasini bilmirik Buna gore de kafire de kafir oldugu zaman lenet etsek, xeta etmish olariq,Allahu teala her sheyi bilir.Resulullahasallaahu aleyhi sellem:Mene vesiyyet et-dedikde O:Lenet etme -
...
Ardını oxu >>
Ardarazli  Ardarazli [Off] (06.09.2016 / 13:21)
Omerin nece arvadi zadi olub?
Ondada 20 den cox olub?
_K_O_T_İ_K_  _K_O_T_İ_K_ [Off] (06.09.2016 / 16:20)
touch_me_ (06.09.2016/08:21)
Komin xetrine deyse uzur isteyerem))
XuliqaN1  XuliqaN1 [Off] (19.11.2016 / 00:03)
burdakı bu söbetlerden sora heç kim eqidesin deyişen deyil söbetde uzanıb gedecey.burda bir birimizi qırmıyaq birce onu diremki kimki o 3 xelifeni üstün bilirse ALLAH qiyametde oları bir yerde elesin hemin o 3 xelife ile meşhur elesin kimki Hz Eli(e)üstün bilirse bizide dünya ve axiretde ehli beytle meşhur elesin
timsah74  timsah74 [Off] (15.03.2017 / 04:38)
1cu Allah ehlibeyte zulm edenlere lenet etsin 2ci ehli sune Allah olarin elmin artirsun haqnan batili ayirsun 3cu bu vehabiler vara deyiller biz ehli sunneyuy sehv eliyiler olar bultilyer kimi bir weydi.
_PaRaDoKsalno_  _PaRaDoKsalno_ [Off] (15.03.2017 / 18:01)
Ooo movzu lap ureyimce oldu

Bunuda yazim

Son vaxtlar dinle elaqeli cox kitablar ..melumatlar oxuyuram. Ozumchun arashdirmaqa calishiram..

Sirf bu sunni shiye sohbeti meni dinden uzaqlashdurur her defe

Bu yaxinlarda Mechite getdum
Bashimi salib kitab oxuyurdum. Sonra bir iki dua etdim. Namazu bacarmiram

Kenardan baxan sunilerden bir necesu dyshunub namaz qiliram..ve shiyeyem ))neise yaxinlashub sual verdiler siz shiyesuz ?))dedim shiyelerle sunilerin ferqu ne ?))eslinde bilrdim.ozumu qoydum tupoyluqa ))

40-45 yashlu bir qadun bu suali lap tehqir kimi basha dushdu. Bashdadi aresiv aqresuv danishmaqa. Get elifba oxu zad )))))

Sakitce dinledim....Mechitde az qaldu meni dashlayaki shiyeyem ))))hal buki tutarlu bir cavab vere bilmedi .belkede hec melumatu yox..deyulesu sozu yox idi.

Neise kederlu bir haldu.
Mr@tum  Mr@tum [Off] (15.03.2017 / 18:42)
Bilmediyiniz movzulardan daniwmayin!!
~A~G~S~A~Q~Q~A~L~  ~A~G~S~A~Q~Q~A~L~ [Off] (15.03.2017 / 22:24)
Talha*Boxing*TT (02.07.2014/06:09)
Bezileri diyirki Omer r.a Hz Eli-ye duwman olub)). Bes neye gore Hz Eli r.a Umme Gulsum adli qizini Omer r.a-ya verib ?? Bes neye gore Hz Omer r.a oz qizinin adin Fatime qoyub ?? Omer r.a Iftira atanl
bunun deqiqi yoxdu
men ehli siyeyem

mencede omer ehlibeyite zulum etmez

sadece herkimki ehlibeyite zulum edib
allah onlara lenet etsin

deqiq yerine catmamiwim kimese lenet oxumag olmaz
ve o sohbetin deqiqin yaradan bilir
o dovurden sag qalan yoxdu
Наверх  Cemi mesajlar: 89

<< 1 ... 7 8 [9]

mesajı filterle
Mövzunu yükle