canim.az
Sevgiyə gedən yolda, yalnızlığa son!...
Daxil ol Qeydiyyat
Sayta Daxil Olun!
İstifadeçi Adı ve ya ID:

Şifre:

Meni xatırla | Qeydiyyatdan keç
Şifreni unutdun?

Son 10 mövzu

ALLAH ve 4 en boyuk MELEK
Bubu))  Bubu)) [Off] (06.12.2010 / 01:07)
ALLAH U TEALA HAZRETLERI, Cebraili (A.S) yanına cagırarak dunyanın ceshitli yerlerinden toprak getir der
Cebrail (A.S) gider ve tam topraga elini uzatacakken toprak aglamaya bashlar dokunma benden bozgunculuk yapacak ve rabbime isyan edecek bir topluluk yaratılacak der Cebrail aleyhisselam ALLAHIN huzuruna cıkar ve alamadım der
ALLAH:Neden peki?
Cebrail (A.S):Cunku cok agladı.
ALLAH U TEALA Hazretleri, bu sefer MİKAİL (A.S) cagırır ve aynı vazifeyi onada veriri
oda allahın huzuruna eli bosh doner
ALLAH:Neden toprak getirmedin?
Mikayil (A.S):Cok yalvardı rabbim alamadım
ALLAHU U TEALA HAZRETLERI, aynı vazifeyi İSRAFİL (A.S) veriri ve sonuc aynı en sonunda HZ AZRAİL (A.S) verir
HZ AZRAİL gider ve toprakla geri doner

ALLAH sorar:Toprak yalvarmadı?
AZRAIL:Yalvardı RABBİM
ALLAH:Aglamadı?
AZRAIL:Agladı RABBİM
ALLAH:Peki neden aldın hic acımadınmı?
AZRAIL:Hayır RABBİM sen emrettin ben aldım
ALLAH:O zamn yarattıgım varlıkların canlarınıda sen alacaksın
AZRAIL:O zam
...
Ardını oxu >>
deyiş. *__*MeLeKLeR__KoRuSuN*__* (06.12 /01:17) [1]
*__*MeLeKLeR__KoRuSuN*__*  *__*MeLeKLeR__KoRuSuN*__* [Off] (06.12.2010 / 01:13)
bunu oxumuwdum, ama yenede twk....
Hektor  Hektor [Off] (06.12.2010 / 01:20)
Ehsen!
X_mutant_X  X_mutant_X [Off] (06.12.2010 / 10:48)
Bismillah!
Gozel bir hekayedi turkcede olsa gozel hekayedi. Allah ve onun dergahinda olan 4 en ustun melek. Ezrayil (e) men shexsen pis bilmirem Cebrayil (e) -i ne qeder seviremse Ezrayil-de o qeder sevirem. 4 gozel melek... Hekayeye gore Teshekkurler!
~SOUL~  ~SOUL~ [Off] (06.12.2010 / 11:05)
bismillahir rehmani rehimm.. evvala hamiya salam yazdigimi oxuyan her kese ,, gelek bu movzuya ok bildikki bunu yazan yazmaqda nese meqsedi var ama gerek olanlari duz yazmaq lazimdir .. bismillahir rehmani rehim ALLAH teala ezrail meleye o sen dediyin vezifeni ele vermemisdirr.. sadece olaraq ezrail ilk insan nesline paxilliq edir ona gore.. ardini bilmek isteyen muraciet edib oyrene biler oyrenmek gunah deyil biib kimise basa salmaq gunahdir ..
X_mutant_X  X_mutant_X [Off] (06.12.2010 / 12:58)
~SOUL~ (06.12.2010/10:05)
bismillahir rehmani rehimm.. evvala hamiya salam yazdigimi oxuyan her kese ,, gelek bu movzuya ok bildikki bunu yazan yazmaqda nese meqsedi var ama gerek olanlari duz yazmaq lazimdir .. bismillahir re
Bu gunahdir... BU! Yazdiqin gunahdi. Allahin hec bir meleyi Allahin yaratdigina qarwi nece paxilliq ede biler? Paxilliqi eden sheytandir. Duz yazin ozuvuzu dindarka kimi gostermeye caliwmayin Bildiyin sheyi duzgun bildiyini camaata yay shev bildiyini yox
Sharminka  Sharminka [Off] (28.12.2010 / 22:15)
Soul.mence bu hekaye daha cox mentiqe uyur.axi kin,paxilliq,hesed kimi hisler seytana mexsusdur.melekler gunah etmezler.
~QORXUSUZ~  ~QORXUSUZ~ [Off] (31.07.2013 / 15:01)
Men olmekden yox gunahlarimnan qorxuram
Ehli_muslim  Ehli_muslim [Off] (01.08.2013 / 03:19)
~SOUL~ (06.12.2010/11:05)
bismillahir rehmani rehimm.. evvala hamiya salam yazdigimi oxuyan her kese ,, gelek bu movzuya ok bildikki bunu yazan yazmaqda nese meqsedi var ama gerek olanlari duz yazmaq lazimdir .. bismillahir re
yaxşica yalan danişdin ha. hec Allah qorxusu yoxmu sende?

Elave edilmiş fayıl:
(4.22 kb.)
Yüklenib: 539 defe.
Dataport  Dataport [ON] (17.11.2016 / 00:06)
Bubu)) (06.12.2010/01:07)
ALLAH U TEALA HAZRETLERI, Cebraili (A.S) yanına cagırarak dunyanın ceshitli yerlerinden toprak getir derCebrail (A.S) gider ve tam topraga elini uzatacakken toprak aglamaya bashlar dokunma benden bozg
twk...
Наверх  Cemi mesajlar: 14

[1] 2 >>

mesajı filterle
Mövzunu yükle

topikdeki fayllar (1)

Forum
Forumda axtar

Yeniler yuxarı
Onlayn Tanışlıq: 896 / 3751