canim.az
Sevgiyə gedən yolda, yalnızlığa son!...
Daxil ol Qeydiyyat
Sayta Daxil Olun!
İstifadeçi Adı ve ya ID:

Şifre:

Meni xatırla | Qeydiyyatdan keç
Şifreni unutdun?

Son 10 mövzu

"Hamı yerli qız alsın, Evde qalan azalsın!"
[Conkisde_Paradice]  [Conkisde_Paradice] [Off] (01.02.2014 / 18:07)
ewwi, oz ssenarimiz ssenaridir kii

Elave edilmiş fayıl:
(10.85 kb.)
Yüklenib: 535 defe.
Ardarazli  Ardarazli [Off] (01.02.2014 / 18:49)
Fikir yoxdu.
@Manitou@  @Manitou@ [Off] (01.02.2014 / 18:50)
Ardarazli (01.02.2014/18:49)
Fikir yoxdu.
neye fikir?
~_DemounT_~  ~_DemounT_~ [Off] (01.02.2014 / 18:55)
qatig fikir
Ardarazli  Ardarazli [Off] (01.02.2014 / 19:08)
@Manitou@ (01.02.2014/18:50)
neye fikir?
Yuxarida suallar qoymuwam onu nezerde tutdum.
@Manitou@  @Manitou@ [Off] (01.02.2014 / 19:36)
Ardarazli (01.02.2014/19:08)
Yuxarida suallar qoymuwam onu nezerde tutdum.
Sabirin sheirinde qeyd etdiyi Tanyalar ve Sonyalar o vaxtki ziyali tebeqe ve milyonerler uchundur. Bununda sebebleri choxdur. Cunki o vaxt qadinlarimiz savadli olmayib yeni loru dilde desek dunyagorushlu olmayib. O vaxtki savadli, ziyali adamlarin Sonyalari almasi bununla elaqedardir. Yeni onlar özleri senetleri ile elaqedar tez-tez xarici olkelerde olurdular. Ordaki qadinlarin savadi ve esasen dunyagorushune olarla aile qururdular. Chunki bir savadli, ziyali kishi hemise yaninda ozune uygun bir qadin ister. O vaxtlar bizde qadinlarin tehsili yox, savadi yox, qadinlarin huquqlari yox, ozlerinden yashca boyuk qoca tacirlere eshya kimi satilir. Bu realliqlar U.Hacibeyovun O Olmasin Bu Olsunundada qeshey vurgulanib bir sebebi budur. Diger sebebleride var olardan biride sevgimi deyim, eshqbazliqmi deyim ve.s. Meselen Baki milyonlchularindan Aga Musa Nagiyevin evlendiyi Gurcustanli qadin. Aga Musa Nagiyev oz a
...
Ardını oxu >>
Ardarazli  Ardarazli [Off] (01.02.2014 / 20:10)
@Manitou@ (01.02.2014/19:36)
Sabirin sheirinde qeyd etdiyi Tanyalar ve Sonyalar o vaxtki ziyali tebeqe ve milyonerler uchundur. Bununda sebebleri choxdur. Cunki o vaxt qadinlarimiz savadli olmayib yeni loru dilde desek dunyagorus
Gozel izahdi. Bes indi? Indi niye bu problem qalir? Bu wuar heveslendirici deyil tebligatcidi.
Tekce 2 milyon rasiyyada yawayan var. Onlarin en azindan yarisi orda aile qurur 90 faizi ise hem orda hem burda. Meselede budurki burdakina kuma kimi baxirlar.
@Manitou@  @Manitou@ [Off] (01.02.2014 / 20:34)
Ardarazli (01.02.2014/20:10)
Gozel izahdi. Bes indi? Indi niye bu problem qalir? Bu wuar heveslendirici deyil tebligatcidi. Tekce 2 milyon rasiyyada yawayan var. Onlarin en azindan yarisi orda aile qurur 90 faizi ise hem orda hem
olarda uje shevani hisslerden ireli gelir Natashalara meyl))) buda qayidir aile qurmaq meselesine. Bezi gencler aile qurmaga bashqa cur yanashirlar. Yeni esger getdim-geldim, yashim chatir, yashidlarim uje ushaq oynadir mense subayam, ailem evlenmeyimi isteyir ve.s. Evlenmeye sadece olunacaq bir ishdir deyib yanashirlar. Evlendikleri xanimlarla er ve arvad arasinda olacaq munasibetleri olmur onunda sonu bele olur)))
Ardarazli  Ardarazli [Off] (01.02.2014 / 20:48)
@Manitou@ (01.02.2014/20:34)
olarda uje shevani hisslerden ireli gelir Natashalara meyl))) buda qayidir aile qurmaq meselesine. Bezi gencler aile qurmaga bashqa cur yanashirlar. Yeni esger getdim-geldim, yashim chatir, yashidlari
Duzu daha ciddi arqumentler getireceyini sanirdim.
Mes. Men birini deyim. Burda aile qurmaq sevincden cox meweqqetdi.
Butun bu maddi ve menevi problemleri adlamaqdansa bir rusla aile qurmagin su icimi kimi asan oldugundan elbetki asan yolu secir.
Bizim lazimsiz milli adet enenelerimizi derhal atmaliyq deyende meni topa tuturlarki sehv deyirsen.
Bu boyda hoqqabazliq kime lazimdi men bilmirem.
Yeni 2 insan aile qurmaqcun nece baryer awmali nece prosedur kecmelidler. Bu dozulmez bir haldir.
Men hele sebeblerden 1 ceciyini yazdim.
@Manitou@  @Manitou@ [Off] (01.02.2014 / 21:03)
Ardarazli (01.02.2014/20:48)
Duzu daha ciddi arqumentler getireceyini sanirdim.Mes. Men birini deyim. Burda aile qurmaq sevincden cox meweqqetdi.Butun bu maddi ve menevi problemleri adlamaqdansa bir rusla aile qurmagin su icimi
söhbet eger rusiyadaki qadinlarla evlenenlerden, yashayanlardan, birlikde qalanlardan gedirse choxlari buna sadece muveqqeti olaraq yanashirlar. Yeni bu rus qadinin evi var onunla yashasam ev problemim olmaz, mene bele deyekde ilishmezler, cinsi telebatimi odeyerem axirdada chixaram aradan. Ama duzdu ciddi shekilde yanashanlarda var chox az. Yeni bu rusiyadaki natashalarla yashamaq esasen maddiyatla elaqeli olur. Senin dediyin burdakilara kuma kimi yanashirlar buda menim dediyim aile qurmaq, sevmek, menim qadinim var, bu meseleden ireli gelir. Yeni evlendim vessalam esas odurki arvadim var
Наверх  Cemi mesajlar: 63

<< 1 2 [3] 4 5 ... 7 >>

mesajı filterle
Mövzunu yükle

topikdeki fayllar (1)

Forum
Forumda axtar

Yeniler yuxarı
Onlayn Tanışlıq: 918 / 3700