canim.az
Sevgiyə gedən yolda, yalnızlığa son!...
Daxil ol Qeydiyyat
Sayta Daxil Olun!
İstifadeçi Adı ve ya ID:

Şifre:

Meni xatırla | Qeydiyyatdan keç
Şifreni unutdun?

Son 10 mövzu

Hezreti Peygemberden (S.A.S) hedisler
Bubu))  Bubu)) [Off] (23.11.2010 / 21:26)
Hec vaxt imkanli, var-dovletli adamlar qarshisinda (onlarin var-dovletine gore) eyilme. Her kes bele etse behisht elinden cixar. Allahin asqiraqdan xoshu gelir, Lakin esnemekden yox.
İki goz cehennem odundan amandadir; biri gece yarisi allah qorxusundan aglayan goz, Digeri ise allah yolunda gece keshik cekerek yumulmayan goz.
Ozu emel edib, bashqalarina Da oyretmek ucun iki hedis oyrenen shexs bu ishe bashlayan kimi onun ucun yazilan savab altmish illik ibadetden ustundur.
Yerler ve goyler, melaikeler, gece ve gunduz uc Deste insan ucun allahdan bagishlanmaq isteyerler; alimler, telebeler ve sexavetli insanlar. Peygember (S.A.S.) emr verib ki, besh heyvani oldursunler; qarga, sagsagan, ilan, eqreb ve quduz it.
Her bir muselmanin Diger muselman boynunda besh haqqi var; salama cavab, xeste olanda yoluxmaq, Defn merasiminde ishtirak etmek, Devetini qebul etmek, asqiran zaman ona “yerhemekumullah” Demek.
Shehidin allah yaninda alti mukafati var; torpaga yixilan kimi gunahlari bagishla
...
Ardını oxu >>
deyiş. X_mutant_X (24.11 /03:42) [1]
Hektor  Hektor [Off] (23.11.2010 / 21:50)
Ehsen!hami merd olsaydi yawamaga ne var idi ki!
Aylin*  Aylin* [Off] (23.11.2010 / 22:02)
Bubu)), sebrim catmadi((
X_mutant_X  X_mutant_X [Off] (24.11.2010 / 03:42)
Bismillah!
Teshekkurler!
Hektor  Hektor [Off] (24.11.2010 / 05:57)
_~XEZAN~_  _~XEZAN~_ [Off] (05.09.2012 / 17:23)
Allah razi olsun.Amin.twk yazdiginiz ucun
EMPEROR  EMPEROR [Off] (08.09.2012 / 15:15)
Men qorxmasaydım ki, siz ona Allah deyeceksiniz, size Ali (a.s'nin kim olduğunu diyerdim.
Muhammed ( s.a.a.s. )

deyiş. EMPEROR (08.09 /15:20) [1]
Ehli_muslim  Ehli_muslim [Off] (22.09.2012 / 16:17)
EMPEROR (08.09.2012/16:15)
Men qorxmasaydım ki, siz ona Allah deyeceksiniz, size Ali (a.s'nin kim olduğunu diyerdim.Muhammed ( s.a.a.s. )
Bu nagil ELEVİ mezhebinin (Əliyə ALLAH (ƏSTƏĞFİRULLAH) deyənlər) uydurmasidir. ALLAHdan qorx və belə sözlər söyləmə. bu kufrdur və insani İSLAM dinindən cixararaq kafir edir. TÖVBƏ ETSƏN YAXŞİDİ
EMPEROR  EMPEROR [Off] (24.09.2012 / 13:17)
Ehli_muslim, bu hedisi men Bakı Türk Anodolu litseyinde oxuyanda bütün sinife ehli sünne mensebinin henefi qolunun nümayendesi olan, Mehmet Altınyüzük adlı din müellimi demishdi
Ehli_muslim  Ehli_muslim [Off] (24.09.2012 / 23:33)
EMPEROR (24.09.2012/14:17)
Ehli_muslim, bu hedisi men Bakı Türk Anodolu litseyinde oxuyanda bütün sinife ehli sünne mensebinin henefi qolunun nümayendesi olan, Mehmet Altınyüzük adlı din müellimi demishdi
eger o muellimi taniyirsansa bu hedisin qaynagini oyren, cox adam cox soz deyer ,insan gerek delilleri ve delillerin qaynagini teleb ede,
Наверх  Cemi mesajlar: 13

[1] 2 >>

mesajı filterle
Mövzunu yükle

Elave edilmiş fayl yoxdur

Forum
Forumda axtar

Yeniler yuxarı
Onlayn Tanışlıq: 866 / 4321